Moda męska: 3 mężczyzn polskiego show biznesu, z których warto brać przykład

Opublikowano Listopad 17, 2015 | przez MB

Własny styl nie bierze się znikąd. Poszukiwanie go to długotrwały proces oparty na zasadzie prób i błędów. Wymaga sporo cierpliwości i odwagi w doborze stylizacji. Kiedy z aktualnej garderoby nie można już nic wycisnąć, warto się zainspirować mężczyznami, którym modę udało się już oswoić. Na przykład tymi trzema poniżej.

1. Filip Bobek

Bobek

Mimo że ciężko traktować go jako autorytet w dziedzinie aktorstwa, w sprawach stylu warto mu zaufać. Na przestrzeni lat niesamowicie się wyrobił, nauczył się dobrego smaku i dorobił niezwykłego modowego wyczucia. Wystrojony i odpicowany w niczym nie przypomina swoich zawsze poprawnych, ekranowych bohaterów. Jego ubiór to mieszanka elegancji, ekstrawagancji i nuty umiejętnie wkomponowanego szaleństwa. Dzięki temu połączeniu Bobek często wygląda jak współczesne wcielenie dandysa. Szczególnie wtedy, gdy sprytnie dobierze dodatki (np. okulary), zapuści subtelny wąs lub zdecyduje się na krótką, ale odważną fryzurę. Podpatrując jego styl przede wszystkim warto zwrócić uwagę na sposób, w jaki zestawia ze sobą kolory i jak ciekawie posługuje się deseniem.

2. Filip Niedenthal

scena z: Filip Niedenthal, SK:, , fot. Podsiebierska/AKPA

Redaktor naczelny polskiego wydania Esquire to typ zawsze odpowiednio ubranego gościa. Dobry wygląd zawdzięcza wrodzonej klasie. Jego styl jest raczej zachowawczy, ale za to zawsze konsekwentny, przemyślany i świetnie zorganizowany. Niedenthal swój godny naśladowania look zawdzięcza fachowej żonglerce uniwersalnymi i dobrze znanymi środkami. W jego przypadku wystarczą marynarka, koszula i dobrze skrojone spodnie, by stylizacja była udana. Choć w jego przypadku nawet ciężko mówić o jakiejkolwiek stylizacji. On się po prostu ubiera i robi to bardzo skutecznie. Niezależnie od okazji. Podpatrując jego styl przede wszystkim warto zwrócić uwagę na emanującą z jego ubioru siłę prostoty i powściągliwości ratującej od grzechu przekombinowania.

3. Michał Kędziora

Kędziora

Kędziora to znany jako Mr. Vintage bloger. O jego książce i o tym, dlaczego warto słuchać jego rad pisaliśmy w tekście „5 książek dla mężczyzn poszukujących własnego stylu” (http://wyszlo.com/moda-meska-5-ksiazek-dla-mezczyzn-poszukujacych-wlasnego-stylu/). Warto jednak też zwrócić uwagę na to, jak sam się ubiera i stylizuje. Ten facet to bowiem świetny przykład wykorzystania wiedzy w praktyce, czyli zupełne przeciwieństwo Tomasza Jacykowa. Jedno spojrzenie na Kędziorę wystarczy, by zorientować się, że modę ma w małym palcu. Zgodnie ze swoim internetowym wcieleniem hołduje klasycznemu męskiemu lookowi, oczywiście przefiltrowanemu przez współczesne trendy. Znany bloger w swoich wyborach nie szarżuje i nie jest skrajnie vintage, przez co unika efektu przebrania. Podpatrując jego styl przede wszystkim warto zwrócić uwagę na długości, kroje i układ materiału, a także na osiągany przez niego efekt mężczyzny luksusowego.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑