Moda męska: 4 rzeczy, których mężczyźni nie powinni nosić tej zimy

Opublikowano Grudzień 21, 2015 | przez MB

nogawki w butach

Modowe zalecenia na zimę 2015/2016 są bezwzględne. W najbliższym czasie faceci trzymający rękę na pulsie najnowszych trendów będą zmuszeni zrezygnować z kilku elementów swojej garderoby, które ostatnio tak bardzo sobie ukochali.

Nogawki spodni wpuszczone w buty

O ile taki sposób noszenia dżinsów lub prostych bawełnianych spodni jeszcze kilka miesięcy temu mogliśmy uznać za spoko i na czasie, o tyle tegoroczna zima przynosi całkowity odwrót od wpuszczania nogawek w wysokie obuwie. Faceci podkreślający w ten sposób swoją nieokiełznaną naturę i stylizujący się na bad boya z plakatów, nie mają już racji bytu. Moda pozostawiła ten techniczny zabieg służbom mundurowym oraz skinom. W tym sezonie wymiętolone, wygniecione i wciśnięte na siłę nogawki są zdecydowanie passe. Lepiej postawić na schludność, elegancję i prostotę a spodnie nosić opuszczone na buty.

Apaszki / cienkie szaliki

Dla wielu może być to ciężkie do zniesienia, ale zima, która w końcu przyjdzie, nie będzie należała do mężczyzn w stylu metroseksualnym. Eksperci i szafiarze zachęcają do przerzucenia się na ubiór jednoznaczny i zrezygnowania ze wszystkich elementów zaczerpniętych z mody dla pań, przede wszystkim z frywolnie powiewających apaszek i cienkich szalików. Nadszedł wreszcie czas, żeby skończyć z nimi raz na zawsze i zrobić z nich szmaty do podłóg. Owiniętej wokół męskiej szyi wyglądają groteskowo, niedorzecznie i nie chronią szyi. A szykowny element ubioru niestety tylko udają. Polecamy powrócić do tradycyjnych szali lub zarzucić na szyję kominy.

Buty bez skarpetek

Pomijanie skarpetek w zimowej stylizacji jest niedopuszczalne. Być może wygląda to stylowo (choć w towarzystwie płaszcza, marynarki i zimowych dodatków niekoniecznie), ale trzeba też pamiętać, że gdy temperatura jest ujemne odsłonięte części ciała… marzną jak cholera. Niepoprawnym modnisiom niestety trzeba o tym przypomnieć. Kiedy kobiety poświęcają się zakładając krótkie spódniczki i bluzki odsłaniające pępki, mężczyźni powinni zachować zdrowy rozsądek i nie dać się zwariować.

Obcisłe spodnie

Koniec, koniec, koniec. Ten, kto nosi obcisłe spodnie w tę zimę, ten chłoptaś i członek One Direction. Zakładanie ich rozpatrywane jest już w kategoriach modowego przestępstwa i powinno tak zostać na zawsze. Stylowy facet w tym sezonie potrafi odróżnić stylówkę dla hipsterów i nieletnich chłopców od stylizacji dla dorosłych mężczyzn. Ponadto przylegające do skóry i opinające ciało materiały nijak nie dają się elegancko skomponować z typowo zimowym okryciem wierzchnim i nie chronią w wystarczający sposób nóg od mrozów. Panowie, którzy przez ostatnie lata nie rozstawali się
z rurkami, powinni czule nad nimi zachlipać, wcisnąć je na dno szafy i o nich zapomnieć. Przynajmniej do marca.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑