Moda męska: 5 książek dla mężczyzn poszukujących własnego stylu

Opublikowano Marzec 28, 2016 | przez MB

Styl piechotą nie chodzi. Znalezienie go to trudna sztuka, która udaje się tak naprawdę nielicznym. Są szczęściarze, którzy się z nim rodzą, ale zdecydowana większość mężczyzn niezłe wyczucie smaku buduje latami. Można zdać się na intuicję, można podpatrywać znanych ludzi, ale nie ma to jak literatura. Poniższe książki powinien przeczytać każdy facet, który chce dobrze wyglądać.

„100 Lat mody męskiej”, Cally Blackman

100 lat mody męskiej

Równo trzysta dwadzieścia stron poświęconych historii męskich stylizacji. Autor ciekawie rozpisuje się zarówno na temat ubrań autorstwa najsłynniejszych projektantów, jak i mundurów, uniformów, trykotów i ubrań roboczych. Ta książka to przede wszystkim doskonałe źródło wiedzy na temat tego jak na przestrzeni lat nosili się panowie z różnych dekad, subkultur i klas społecznych oraz jak ich wizerunek zmieniał się wraz z biegiem czasu. Blackman doskonale uchwycił modową ewolucję i wybrał jej najbardziej wyraziste obrazy. Dzięki temu czytelnik wędruje oczywiście przez historię mody męskiej, ale przy okazji poznaje tło historyczne, przełomowe wydarzenia i popkulturę. Może tę pozycję potraktować także jako studnię inspiracji właściwie bez dna.

„Ekskluzywny Menel”, Kamil Pawelski

ekskluzywny menel

Książka najpopularniejszego polskiego blogera modowego. Choć jego profesję szafiarza można uznać za zgoła niemęską, to trzeba przyznać, że w tym świecie odnalazł się bardzo dobrze. Szybko wyrósł na autorytet w dziedzinie mody i zdobył wielu fanów, którzy biorą sobie jego rady do serca. Jako szanujący się celebryta napisał książkę. Na szczęście nie jest to biografia a poradnik. I to w dodatku całkiem dobry, którego nie trzeba omijać szerokim łukiem. O tym jak modnie i współcześnie ubrać się na każdą okazję, jak dostosować swój ubiór do prowadzonego trybu życia i jak się ubrać, żeby się… nie przebrać. Pozycja dla dynamicznych, wielkomiejskich czytelników, którzy szukają stylu będącego połączeniem street wearu z klasyką.

„Gentleman. Mężczyzna z klasą” i „Gentleman. Moda ponadczasowa”, Bernhard Roetzel

gentlemna 2gentleman

Jeden autor, dwa tytuły. Bernhard Roetzel jest dla stylowych mężczyzn tym samym kim dla kur domowych jest Perfekcyjna Pani Domu – wyrocznią. Jego książki, choć może nie zostały oprawione zbyt efektownie,  to fundamentalne lektury dla tych facetów, którzy poszukują dokładnych wskazówek dotyczących eleganckiego ubioru. Chcą wiedzieć jak właściwie dobrać buty, jakie spinki założyć na oficjalną kolację, jaki krawat dobrać do błękitnej koszuli w białe prążki i na ile centymetrów powinny spod rękawa marynarki wystawać mankiety. Teksty Roetzela uczą czytelnika rozróżniać i dobierać tkaniny, uczą wybierać ubrania odpowiednie do sylwetki i pokazują jak wyglądać dobrze w każdej sytuacji. Jeśli chodzi o wiedzę podstawową i obowiązkową, której wielu mężczyzn nadal nie posiada, „Gentleman. Mężczyzna z klasą” oraz „Gentleman. Moda ponadczasowa” nie mają sobie równych.

„85 sposobów wiązania krawata. Czyli węzeł węzłowi nierówny” Thomas Fink, Yong Mao

85 sposobów wiązania krawata

Biorąc pod uwagę to, że mężczyźni najczęściej nie znają ani jednego sposobu na zawiązanie krawata, ten tytuł wielu może zszokować. Książkę Thomasa Finka i Yonga Mao podsuwamy zdecydowanie jako ciekawostkę oraz jedno ze źródeł informacji do krzyżówek i teleturniejów. Osiemdziesiąt pięć to naprawdę sporo sposobów i prawdopodobnie nawet… Bernard Roetzel nie zna ich wszystkich. Najważniejsze, żeby ta książka zainspirowała do dobrego poznania przynajmniej jednego z nich.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑