Moda męska: 5 książek dla mężczyzn poszukujących własnego stylu

Opublikowano Sierpień 18, 2015 | przez MB

Styl piechotą nie chodzi. Znalezienie go to trudna sztuka, która udaje się tak naprawdę nielicznym. Są szczęściarze, którzy się z nim rodzą, ale zdecydowana większość mężczyzn niezłe wyczucie smaku buduje latami. Można zdać się na intuicję, można podpatrywać znanych ludzi, ale nie ma to jak literatura. Poniższe książki powinien przeczytać każdy facet, który chce dobrze wyglądać.

„Rzeczowo o modzie męskiej. Poradnik”, Michał Kędziora

kędziora

Pozycja, która na rynku pojawiła się zaledwie dwa lata temu, i z miejsca stała się must-have tych mężczyzn, którzy poszukują stylowych porad. Jej autor to tak naprawdę znany bloger Mr. Vintage, który o modzie męskiej wie wszystko. W swojej książce w przystępny i przede wszystkim ciekawy sposób zdradza sekrety elegancji. Jakie krawaty do jakich koszul, jakie obuwie do jakich spodni, jaka stylówa na jaką okazję. Kędziora jest wszechstronny i nie ma niego haka. Nie ma też na świecie mężczyzny, który z jego porad nie mógłby skorzystać. Popularny internetowy spec od zadawania szyku uczy przede wszystkim sięgania po rzeczy ponadczasowe i odradza ślepe podążanie za modą. Zgodnie z lekturą jego poradnika, klasyka jest zawsze na czasie i warto się jej trzymać. Warto też trzymać się rad zamieszczonych w tej książce.

„Podręcznik stylu dla mężczyzn”

podręcznik stylu

Magazyn „Esquire” na polskim rynku działa zaledwie od kilku miesięcy i dopiero pracuje na silną pozycję. Na świecie jednak to od lat bardzo popularny i ceniony tytuł będący symbolem dobrego smaku i prestiżu. Od zawsze kojarzony z najbardziej luksusowymi nazwiskami show biznesu – Robertem De Niro, Donaldem Trumpem, Johnnym Deepem. Idąc tropem ich rozpoznawalnego ubioru  redaktorzy pisma stworzyli biblię stylu, z której mężczyźni powinni czerpać do woli. Autorzy z imponującą pewnością siebie i z przekonaniem o własnej racji „wędrują” przez wszystkie elementy męskiej garderoby. Z równą dbałością skupiają się zarówno na garniturach i koszulach jak i okularach, paskach i zegarkach. Piszą też sporo o kosmetykach i fryzurach. Nic tylko czytać i wzorować się na najlepszych.

„Dress Code. Tajemnice męskiej elegancji” i „Smart Casual. Męski styl”, Krzysztof Łoszewski

dress codesmart casual

Krzysztof Łoszewski to w pierwszej kolejności projektant oraz stylista, w drugiej – autor książek. W dodatku bardzo dobrych. „Dress Code” oraz „Smart Casual” to kompendium wiedzy na temat sposobu ubierania się przez mężczyzn. Mając te dwie pozycje na swojej półce i podążając za zamieszczonymi w nich wskazówkami można być pewnym, że na żadnym bankiecie nas nie wyśmieją. „Dress Code” przygotowuje na okazje oficjalne, podchwytliwe oraz na te przynoszące sporo trudności w doborze odpowiedniego stroju. „Smat Casual” z kolei podpowiada kreatywne rozwiązania na co dzień. Krótko mówiąc, swoimi tekstami Łoszewski zadbał o zabłąkanych modowo mężczyzn. Mając obie te książki, nie musicie kupować żadnej innej. A gdyby ktoś po lekturze jego poradników chciał prześledzić, jak męska moda zmieniała się na przestrzeni lat, to odsyłamy do trzeciej z kolei książki znanego projektanta – „Od spódnicy do spodni. Historia mody męskiej”.

„Icons of Men’s Style”

icons

Ten tytuł niestety nie doczekał się jeszcze polskiego tłumaczenia. Mimo wszystko warto znaleźć go na Amazonie, ponieważ jak żaden inny przedstawia najbardziej charakterystyczne męskie wizerunki w historii popkultury. Podany został w formie leksykonu. Autorzy książki idą w nim szlakiem słynnych stylówek, które mogliśmy i nadal możemy podziwiać na plakatach, okładkach płyt oraz w filmach. Pięknie wydany, z genialnymi zdjęciami, elegancki i idealny na ekskluzywny prezent. Pojawiają się tu tak kultowi goście, jak Paul Newman, Sean Connery, John Lennon, James Dean, Gregory Peck czy Michael Caine. Ci faceci nosili się jak trzeba. Słynne kurtki, legendarne jeansy, dobrze skrojone garnitury, stylowe płaszcze. Takich ikonicznych elementów garderoby w historii Hollywood i muzyki popularnej zapisało się więcej niż przypuszczacie. Ta książka jest warta zachodu.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑