Moda męska: czas dorosnąć i pozbyć się młodzieżowej stylówy

Opublikowano Sierpień 31, 2015 | przez MB

iron man2

Prawdziwemu mężczyźnie niektórych rzeczy po prostu nosić nie wypada. Jednym z etapów drogi do dobrego looku jest pozbycie się tych ubrań, w których facet wygląda śmiesznie. To znaczy, że czas dorosnąć i wyznaczyć granicę między wesołym chłopcem a stylowym gentlemanem.

Aby raz na zawsze odciąć się od gówniarza, jakim byłeś kilka lat temu, wyznacz sobie jeden dzień na generalne porządki w szafie. Brzmi jak niezła pedaliada? Niestety, to konieczność. Musisz być zdecydowany i  nie możesz kierować się sentymentami. Nie pozwól sobie na chwilę zwątpienia, podział jest jasny: zostaje / do wywalenia.

t shirt

W pierwszej kolejności rozglądaj się za t-shirtami z kolorowymi, pstrokatymi nadrukami. Wywal koszulki z wizerunkami postaci z komiksów, ulubionych sportowców i zwierząt. Bądź bezwzględny dla wszystkich koszek w intensywnych barwach – żółtych, różowych, jaskrawozielonych, oczobitnieczerwonych – i zadrukowanych dużym liternictwem oraz cyframi.

Odnalezienie powyższych modowych atrybutów młodości zajmie ci pewnie dłuższą chwilę. O wiele szybciej powinno pójść z czapkami z daszkiem, które zapewne przechowujesz w jednym miejscu. Tutaj wystarczy jeden ruch i po sprawie. Nieważne, ile dziewczyn przed laty poleciało na twój snapback. Czas zastąpić go bardziej dojrzałym nakryciem głowy.

metalee

Podobnie rzecz się ma z ubraniami, które nosiłeś, gdy przynależałeś do którejś z subkultur. Byłeś metalem, punkiem, skinheadem, skatem? Nie zostań nim na zawsze. Pozbądź się ćwieków, ciężkich skór, glanów, spodni w kratę, za dużych o trzy rozmiary t-shirtów, poliestrowych dresów i dżinsowych kurtek z naszymi ekranami. Czasy pierwszych wagarów nad rzeką, pierwszych papierosów w kiblu i pierwszych czarnych mszy już nie wrócą.

Zwróć uwagę, czy w szafie nie zalegają ci jeszcze spodnie z opuszczonym krokiem, bluzy z tribalami, okulary przeciwsłoneczne z kolorowymi szkłami albo krótkie spodenki FC Barcelony. O tych wszystkich ubraniach również wypadałoby, abyś zapomniał. Poza tym posiadanie zbyt dużej garderoby jest zbyt niemęskie, by tak niechlubne relikty przeszłości mogły w niej zostać.

Oczywiście nie oznacza to, że koniecznie muszą zostać wyrzucone i zniszczone. Jeśli są w dobrym stanie, wyprane, czyste, to warto, aby ktoś mógł jeszcze z nich skorzystać. Dlatego zachęcamy do dobroczynności i rozdawnictwa. O ile nam wiadomo, w modzie młodzieżowej aż tyle się nie zmieniło, by dzieciaki pogardziły dobrymi adidasami albo czapką New York Yankees.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑