Moda męska. Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Opublikowano Maj 7, 2015 | przez lucky bastard

Lato na horyzoncie. Już za chwilę wszystkie laski wyjdą na ulicę w kusych sukienkach, obcisłych spodenkach i w dekoltach, które przy dobrych wiatrach sięgać będą aż do samego pępka. Rozumiemy, że pokusa będzie wielka, ale trzeba uważać na zbyt nachalne obczajanie tych piękności. Jednak od czego są przeciwsłoneczne, ciemne okulary, skutecznie ukrywające zdradzające wszystko spojrzenia?

Z drugiej strony łatwo zaliczyć tu modową wpadkę, więc doradzimy wam, jak wybrać te cudowne „czapki-niewidki”.  Najważniejsza sprawa – spójrzcie w lustro i ustalcie, do jakiej kategorii zaliczyć należy waszą facjatę.

1) Twarz kwadratowa

W tym typie twarzy linia szczęki jest mocno zarysowana, mówi się wręcz, że jest kanciasta i „ostra”. Dla załagodzenia konturów Johnny’ego Bravo najlepiej stosować okulary o owalnym kształcie, najlepiej aviatory, inaczej zwane pilotkami. Oczywiście nie można przesadzać. Modne w tym sezonie wśród gimbazy lenonki lepiej opchnąć komuś na Allegro.

2) Twarz okrągła

Jeśli owal twojej twarzy przypomina to słoneczko z Teletubisiów, to okulary kanciaste i grube są dla ciebie. Ważne jest, by wyszczuplić optycznie twarz, najlepiej by było, by oprawki wychodziły poza jej krawędź. Idealnym modelem są w tym przypadku wayfarery.

3) Twarz podłużna 

Twarz podobna do kwadratowej, nieco dłuższa, ale zasady pozostają bez zmian. Tu również odpowiednie będą aviatory bądź inne patrzałki o zaokrąglonych oprawkach. Okulary nie mogą być jednak zbyt duże i nie mogą wychodzić poza obręb twarzy.

4) Twarz trójkątna

Jeśli masz ostry podbródek i duże czoło, to okulary kanciaste z prostokątnymi szkłami są jak najbardziej dla ciebie. Dobrym motywem są też binokle proste na górze i zaokrąglone na dole. W typowych okrąglakach będziesz wyglądał jak debil.

5) Twarz owalna

Czoło troszkę szersze niż policzki, zaokrąglony podbródek. Jeśli widzisz to w lustrze, to możesz przebierać w okularach. Praktycznie każdy model będzie do ciebie pasował, szczęściarzu! Musisz jednak pamiętać, by szerokość oprawek nie była większa niż obrys twarzy. A poza tym: hulaj dusza!

No i rzecz najważniesza – nie żałujcie grosza. Nie kupujcie okularów za drobne na deptaku w Mielnie, nie kupujcie ich przy stacji metra. Nie warto pokazywać się w jednorazówkach. Inwestycja powinna się zwrócić.

Komentarze


Tagi: , , ,Back to Top ↑