Moda męska: jak nosić szelki?

Opublikowano Luty 22, 2016 | przez MB

szelki

Szelki to bardzo ciekawy, ale również bardzo ryzykowny dodatek. Mogą być eleganckie i stylowe, ale też staroświeckie i tandetne. Można w nich wyglądać jak król szyku, ale też jak własny dziadek. Piszemy więc, co zrobić, żeby szelki zawsze okazywały się dobrym wyborem.

Zanim go jednak dokonasz upewnij się, że masz w szafie właściwe spodnie. Jeśli nie chcesz wyglądać komicznie, to założysz na siebie takie z podniesionym stanem i koniecznie bez szlufek do paska – zestawienie szelek i paska w świecie mody często nazywane jest samobójstwem. Być może ciężko będzie ci takie spodnie znaleźć w sklepie, więc najlepiej uszyj sobie je specjalnie na zamówienie.

Mając już spodnie możesz działać z szelkami. Do wyboru masz „iksy” (paski krzyżują się na plecach) bądź „igreki” (na plecach doczepiony jest dodatkowy pasek). My wolimy „igreki”, ale tutaj nie ma żadnej reguły. Co innego jeśli chodzi o okazje. Panowie mogą je nosić na co dzień oraz wieczorowo.

W wersji casual powinny odgrywać ważną rolę w twojej stylizacji. Same w sobie są bardzo interesujące, więc śmiało możesz sobie pozwolić na odważny kolor lub kolorowy wzór. Noś je bez po prostu na koszule i najlepiej z krawatem lub zwyczajnie na t-shirt. Niech szelki przyciągają uwagę. Nie tylko barwą, ale także oryginalnym zapięciem, np. w postaci żabek lub guzików. Jeśli chcesz przyszpanować, kup sobie szelki z jedwabiu. Są co prawda droższe, ale dają o wiele lepszy efekt. Nie dokładaj do nich marynarki ani innego okrycia wierzchniego. Szelek noszonych na co dzień nie można zasłaniać.

Co do szelek będących elementem stroju galowego, to tutaj swoboda jest już dużo mniejsza. Wybierając klasyczną elegancję, najlepiej zrobisz jeśli wybierzesz szelki w stylu brytyjskim, czyli takie zapinane po prostu na guziki. Zatroszcz się również o wybór odpowiedniego materiału, z jakiego są wykonane szelki. Te na oficjalne przyjęcia i uroczystości powinny być zrobione z żakardu, nierozciągliwej wełny albo z bawełny z dodatkiem skórzanych elementów.

Nie pohulasz sobie także z kolorem. Wymóg dobrego stylu jest taki, aby były w kolorze koszuli. Powinny też dobrze przylegać do ciała by nie wyróżniały się pod marynarką lub kamizelką.

Choć szelki na dobre do mody męskiej powróciły już kilka lat temu, to nadal są trendy i na czasie. I ciągle potrafią zrobić wrażenie.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑