Moda męska: jak ubrać się na majówkę?

Opublikowano Kwiecień 23, 2015 | przez MB

Mniej więcej od połowy marca każdemu stylowemu mężczyźnie sen z powiek spędza stylizacja na majówkę. Niestety, w Polsce z majówką jak z konkursem skoków narciarskich – wiele zależy od warunków atmosferycznych. W tym roku panowie powinni przygotować się na każdą ewentualność.

Oczywiście odwołanie majówki nie wchodzi w grę, dlatego najlepiej zawczasu przygotować trzy zestawy, którymi w sprzyjających okolicznościach będzie można swobodnie żonglować.

Zestaw „Miłość rośnie wokół nas”

miłość rośnie wokół nas

Wiosna wybucha z całych sił, w knajpach dziewczęta piją sok. Feromony fruwają w powietrzu, ptaszki ćwierkają disneyowskie piosenki, sezon grillowy rozpoczęty. W oparach dymu unoszącego się nad żeberkami w miodzie stylowy mężczyzna 2015 powinien prezentować się jak wariacja Ryana Goslinga i Wojciecha Cejrowskiego. Przeciwsłoneczne Ray Bany typu Clubmaster lub tania podróbka dostępna na stacji benzynowej kontrastują z nonszalancko narzuconą koszulą w kwiaty odsłaniającej dyskretnie zapuszczany przez całą zimę tzw. turecki dywan. Komplet uzupełniają klasyczne szorty koniecznie w intensywnych kolorach (redakcja Wyszło poleca kurewsko czerwone, zajebiście niebieskie i oczobitnie żółte) oraz nieodmiennie świadczące o dobrych manierach espadryle.

Zestaw „Przeplatanka”

bejsbol 2

Dzień zaczyna się słonecznie tylko po to, by zaraz lunąć deszczem i wszystkich zasmucić. Rozpogodzi się i zaraz zachmurzy, pogilga promykami Słońca i przyjebie kulą gradu (kłania się Sandomierz). Grill niby rozpalony, ale kiełbasa już mokra. Na takie warunki pogodowe najlepiej przywdziać ponadczasową kurtkę bejsbolówkę inspirowaną amerykańskimi szkołami średnimi, klasykę przełamać kreszowym dresem i ponadczasowymi jak filmy Mariusza Pujszo kroksami. Wiosenny look warto podkreślić wesołym t-shirtem.

Zestaw „Choć dziś Anastazy, pal w piecu dwa razy”

pikowana kurtka

Pogoda pod psem. Piździ, leje i zimno jak w psiarni, ale długi weekend to długi weekend i nawet huragan Katrina nie może zepsuć wypoczynku. W warunkach ekstremalnych potrzebna jest ekstremalna stylówka. Panowie powinni zdecydować się na kolorowe pikowane kurtki z ZARY lub ich tańsze odpowiedniki bazarowe. W zanadrzu modnego mężczyzny powinien znaleźć się sztormiak (ewentualnie nieśmiertelny ortalion). But koniecznie mocny, solidny, może być martens, ale lepszy jest typowy kozak z futerkiem w środku. Spodnie bojówki w ekstrawaganckim kolorze khaki. Głowę proponujemy okryć kaszkietem w pięćdziesięciu odcieniach szarości, tajemniczą kominiarką lub ujmującym workiem po ziemniakach.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , ,Back to Top ↑