Moda męska: mężczyzna A.D. 2017 to naćpany arystokrata?

Opublikowano Styczeń 2, 2017 | przez MB

McQueen 2

Nowa kolekcja domu mody Alexandra McQueena zatytułowana SS17 przedstawia współczesnego mężczyznę w tym roku. Chcemy wierzyć, że to tylko niesmaczny żart.

Zgodnie z tą wizją stylizacje na najbliższe miesiące powinny być inspirowane dekadencją, poezją przeklętą, artyzmem, strojami francuskiej arystokracji, cygańskimi legendami oraz kulturą indyjską. Projektanci poszli więc szeroko i po raz kolejny beztrosko zakpili sobie z męskości. Naprawdę, zaczynamy tracić już cierpliwość.

Bo jak tu się nie wkurwić, kiedy wygląd młodych mężczyzn wzoruje się na stylówkach Oscara Wilde’a, Arthura Rimbaud i Charlesa Baudelaire’a, ubiera się ich w fikuśne surduty i smokingi, proponuje im baśniowe wzory i kroje, upodabnia do ściennych tapet, a w uszy i nosy wpina się perwersyjną, rzucającą się w oczy biżuterię? Czy to wszystko naprawdę zostało przygotowane z myślą o przedstawicielach płci męskiej? Oglądając te projekty jesteśmy już pewni, że dla współczesnych kreatorów pojęcie mody męskiej istnieje już wyłącznie na papierze, ponieważ każda kolejna kolekcja topowego domu zmierza w kierunku unifikacji ubrań. Niestety, coraz częściej przekłada się to na zaopatrzenie sklepów odzieżowych, w których niekiedy bardzo ciężko jest odróżnić dział męski od damskiego.

McQueen

Najnowszej kolekcji McQueena towarzyszą mocne i wyraźne nadruki, zdecydowane kolory i desenie, fantazyjne kolaże, a także wynędzniałe fryzury. Nędznie wyglądają też sami modele uczestniczący w sesji zdjęciowej, których najprawdopodobniej wybrano spośród uczestników kuracji odwykowych. Bez Photoshopa by się raczej nie obyło. Postury swoją drogą, bo w modelingu takie wymiary to standard, ale każdy z nich ma mętne i obojętne spojrzenie, podkrążone oczy i jest wysuszony na wiór, co od pewnego czasu jest znakiem rozpoznawczym pokazów słynnej marki.

McQueen 4

McQueen 3

Czy dom mody Alexandra McQueena jest pewny, że tak właśnie ma wyglądać mężczyzna A.D. 2017? Jak naćpany arystokrata? Tak wiele pytań i właściwie żadnych odpowiedzi, bo trudno znaleźć uzasadnienie dla takich wybryków poza wybujałą fantazją projektantów oraz dużą ilością zażywanych narkotyków.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tego, jak świat mody widzi współczesnych mężczyzn, to zapraszamy do innych tekstów z działu „Moda męska”:

Czy tak ma wyglądać współczesny skejt? – http://wyszlo.com/moda-meska-czy-tak-ma-wygladac-wspolczesny-skejt/

Biżuteria na zarost? Na litość boską! – http://wyszlo.com/moda-meska-bizuteria-na-zarost-na-litosc-boska/

Nie chcesz wyglądać jak kolesie ze zdjęcia? To przyhamuj z całą tą modą – http://wyszlo.com/nie-chcesz-wygladac-jak-kolesie-ze-zdjecia-to-przyhamuj-z-cala-ta-moda/

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑