Moda męska: na co zwracać uwagę nosząc zegarek?

Opublikowano Kwiecień 19, 2016 | przez MB

zegarek 2

Zegarek to jedyna biżuteria, którą mężczyzna może nosić z godnością. Musi jednak przestrzegać kilku zasad i być bardzo uważny.

Zakładając zegarek koniecznie trzeba zwrócić uwagę na nadgarstek. Praworęczni noszą sikor na lewym i nie podlega to dyskusji. Argumentów jest co najmniej kilka, ale najważniejszym z nich jest wygoda. Łatwiej na przykład nastawić godzinę, ponieważ pokrętło zawsze jest po prawej stronie i skierowane jest na zewnątrz. Zegarek noszony na lewym nadgarstku nie przeszkadza w codziennych czynnościach wykonywanych ręką wiodącą, takich jak pisanie, witanie czy korzystanie z myszki komputerowej. Pomaga również uniknąć wtopy typu sprawdzanie godziny w trakcie picia kawy.

Nie bez znaczenia jest wielkość zegarka. Z nią można przeholować w dwie strony i wyglądać naprawdę komicznie. Wszystko zależy od przedramienia i od tego, czy jest masywny, czy wątły. Panowie o potężnych rękach i nadgarstkach powinni nosić zegarki z kopertą (część, w której zamocowany jest mechanizm) o średnicy większej niż czterdzieści milimetrów. Z kolei mężczyźni o szczupłych kończynach górnych powinni zaopatrywać się w zegarki z kopertami o średnicy od trzydziestu do czterdziestu milimetrów. Przestrzegając tej zasady unikniemy karykaturalnego wyglądu, biżuteria będzie leżała jak należy i prezentowała się bardzo okazale.

Jak to w modzie zazwyczaj bywa, mało jest rzeczy naprawdę uniwersalnych, pasujących praktycznie do wszystkiego. Podobnie jest z zegarkiem. Oczywiście tego typu biżuterią można nosić do każdego stroju, ale najbardziej stylowo byłoby zaopatrzyć się w kilka modeli lub przynajmniej w kilka różnych pasków. Jest bowiem tak, że zegarek musi estetycznie pasować do stylizacji i jej rodzaju. Jedne typy zegarków pasują do strojów wieczorowych, drugie do casualowych a trzecie do sportowych.

Decydując się na elegancki ubiór należy zadbać o to by zegarek był prosty, nie rzucał się mocno w oczy, miał srebrną lub złotą tarczę i najlepiej czarny skórzany pasek (dobrany odpowiednio do koloru paska od spodni i skórzanych butów). W porach wieczornych ma być jedynie dodatkiem. Zaszaleć można za dnia w okolicznościach nieformalnych a na największe szaleństwo można sobie pozwolić wybierając zegarki sportowe. Tutaj kolorystyka, rodzaj tarczy i zapięcia są absolutnie dowolne, byle z pozostałą częścią stroju tworzyły spójną całość.

Najważniejsze w noszeniu zegarka jest zrozumienie, że ma być jedynie ozdobą, dodatkiem i nigdy nie powinien grać pierwszych skrzypiec. Nie powinno się nim szpanować, nie powinno na siłę podkreślać swojego statusu majątkowego. Gentlemani wybierają to co ładne, wygodne i z klasą.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑