Mój kraj, moja duma: gra komputerowa Superhot

Opublikowano Marzec 24, 2016 | przez MB

Superhot 5

Polscy twórcy gier komputerowych nie przestają zachwycać. Tym razem świat podbija Superhot Team.

Gorące dzieło łódzkiego zespołu nazywa się Superhot i zostało już okrzyknięte najbardziej nowatorskim i najbardziej wyjątkowym dziełem z gatunku FPS, jakie powstało na przestrzeni wielu ostatnich lat. Nad tytułem polskiej firmy rozpływają się redaktorzy i gamerzy z całego globu, którzy po przetestowaniu najbardziej aktualnych wersji gry nie mogą się otrząsnąć. Nie mogą też wyjść z podziwu, że pierwsza wersja powstała w zaledwie siedem dni. Sytuacje, w których tak genialne dzieła tworzone są w tydzień, właściwie się nie zdarzają.

Superhot 4

Podczas akcji 7-Day First Person Shooter (7DFPS), na potrzeby której gra powstała, Superhot zmiótł konkurencję z powierzchni ziemi i zadziwił ekspertów. Jak sama nazwa wskazuje, wszystkie tytuły zgłoszone na 7DFPS były owocami prac trwających tylko siedem dni, ale żaden z nich nie prezentował tak wysokiego poziomu.

Na tle innych gier FPS Superhot wyróżnia niespotykany system upływu czasu. W produkcie polskiej firmy czas płynie dokładnie wtedy, kiedy gracz porusza postacią. Wiąże się to z tym, że kolejne ruchy muszą być dokładnie zaplanowane a akcja na ekranie rozgrywa się w slow motion. W normalnym trybie można ją obejrzeć dopiero na powtórce, która pojawia się po zakończonym levelu.

 

Fani zachwyceni koncepcją innowacyjnego tytułu nie tylko nie szczędzą mu pochwał, ale także oddali na niego sporo głosów i wyłożyli bardzo dużo pieniędzy na jego wsparcie. Głosy były potrzebne, kiedy gra znalazła się w Steam Greenlight, programie, w którym użytkownicy głosują na produkty, które chcieliby zobaczyć na Steamie w regularnej dystrybucji. Superhot zdobył prawie sto trzydzieści milionów głosów. Kasa z kolei przydała się wówczas, kiedy firma ruszyła z kampanią na Kickstarterze. Celem było zdobycie stu tysięcy dolarów w miesiąc, Superhot Team zrobił to w dwadzieścia trzy godziny. Po trzydziestu dniach na konto polskich twórców wpłynęło dwieście pięćdziesiąt tysięcy dolarów.

Superhot 2

Największym i najbardziej szczodrym fanem tytułu okazał się Cliff Bleszinski, czyli amerykański twórca gier komputerowych, który pracował m.in. przy Gears of War. W zamian za wpłacenie największej otrzymał możliwość zaprojektowania własnego poziomu, nad którym właśnie pracuje.

Pozostali użytkownicy, którzy głosowali i wpłacali, pozostają wierni tytułowi i nadal okazują mu wielkie wsparcie. Twórcy gry pozostają w stałym kontakcie z gamerami z całego świata, którzy na bieżąco komentują poszczególne etapy i zgłaszają się z prośbami o tłumaczenie technicznych zagadnień.

Superhot Team zapowiada, że ich przebojowy produkt w najbliższym czasie będzie lepszy. A jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda w tym momencie, zajrzyjcie na tę stronę: https://superhotgame.com/play-prototype/. Można tam zagrać w prototyp. Dobrej zabawy.

Superhot 3

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑