Mój piesek mi się znudził. Czas porzucić go za miastem

Opublikowano Sierpień 4, 2015 | przez ZP

FOTB7E

Wiadomo – wakacje to czas, w którym ludzie zachowują się głupio. Skaczą po pijaku do wody z pomostów, wychodzą na ostre słońce bez kremu, co by się szybciej opalić, załatwiają lipne zwolnienia z pracy w celu przedłużenia sobie urlopu. Wszystkie te historie są jednak niewinnymi idiotyzmami przy jednej, straszliwej rzeczy – zostawianiu psów na pastwę losu.

Jadę na wczasy i nie mam co zrobić z pieskiem, żaden znajomy nie chce się nim zaopiekować. Nie zamierzam płacić za hotel dla czworonoga, a nie będę przecież rezygnował z wypoczynku. No to zostawię go na stacji benzynowej, trudno.

Albo

Moje dzieciaki znudziły się już psem, poza tym nie mamy czasu go wyprowadzać, a karma jest droga. Lepiej wywieźć go gdzieś do lasu za miasto i mieć święty spokój. Jest ciepło, to przecież piesek sobie jakoś poradzi.

Skurwysynów, którzy zachowują się w taki sposób, jest w naszym kraju zaskakująco wielu. W ostatnim miesiącu dotarło do mnie przynajmniej dziesięć tego typu historii. Słucham ich i zastanawiam się: jakim chujem trzeba być, żeby zostawić zwierzę na niemalże pewną śmierć? I dalej: jak bardzo trzeba być pozbawionym uczuć, żeby ot tak po prostu pozbyć się psa, którego wcześniej głaskaliśmy, przytulaliśmy, wyprowadzaliśmy na setki spacerów?

Takiego zachowania nie usprawiedliwia nic. Ani ewentualny brak pieniędzy na karmę, ani tym bardziej chęć wyjazdu na odpoczynek. Szczęście w nieszczęściu, że ludzie (choć to chyba złe słowo), którzy chcą porzucić czworonoga, coraz częściej są piętnowani przez internautów. W sieci nie brakuje zdjęć samochodów osobników, którzy mieli zamiar zostawić swojego „ulubieńca” gdzieś poza miastem. Nie udało się – przynajmniej tym razem – bo ktoś dostrzegł ich zamiar i zainterweniował. Swoją drogą fajnie, że na zrobionych przez czujnych obywateli fotkach można dostrzec m.in. numery rejestracyjne aut tych, którzy za nic mają psie życie.

Jestem zdania, że powinno się też robić zdjęcia tym pacanom, a następnie je upubliczniać. No a poza tym za udowodnienie chęci porzucenia psa wpierdalałbym solidne kary finansowe, a kto wie, może nawet i coś więcej? Umówmy się: ktoś, kto z zimną krwią zostawia samotne, przerażone zwierze gdzieś na odludziu, nie zasługuje na to, by żyć w społeczeństwie. Taki pacan powinien zostać zamknięty w więzieniu, nie zaszkodziłby mu też jeden czy dwa kopniaki w dupę od współosadzonych.

PS. Pies na fotce powyżej nie został wybrany przez nas przypadkowo. Znajoma znalazła go kilka dni temu, samotnego, porzuconego na pustkowiu. Zwierze jest zdrowe, pogodne, ma świetny kontakt z dziećmi. Weterynarz ocenił, że ma rok. Teraz szuka domu. Jeśli jesteście zainteresowani tym świetnym psiakiem, piszcie do nas na priv na fejsbuku – damy wam kontakt do osoby, która się nim tymczasowo opiekuje.

Komentarze


Tagi: , , , , ,Back to Top ↑