Mroczek został ekspertem od franka! Czy kolejni celebryci pójdą w jego ślady?

Opublikowano Styczeń 20, 2015 | przez ZP

B7zCh7PCYAI0egD

Polską telewizję oglądam od ponad ćwierć wieku, w tym czasie nie brakowało w niej niesamowitych dla widza wydarzeń. Joanna Szczepkowska obwieściła rodakom, że upadł komunizm, Jacek Kawalec parował ludzi w „Randce w ciemno”, Kuba Wojewódzki obrażał ich hurtowo w „Idolu” i tak dalej, i tak dalej. Wspominam te stare, dobre czasy dlatego, że dziś doszło do kolejnego przełomu na szklanym ekranie: oto Marcin Mroczek wysprzęglił się w TVP Info na temat… niepewnej sytuacji franka!

Mądre głowy z Telewizji Publicznej zastanawiały się, kto jest na tyle obeznany z rynkiem walut, że mógłby zapodać coś inteligentnego o franku i proszę, oto padło na jednego z bliźniaków. Ktoś wyjątkowo światły uznał, że to właśnie Marcin powinien w tej kluczowej kwestii wypowiedzieć się w imieniu narodu, być może ma prawo zostać jego głosem dlatego, że pół kraju ogląda go w „M jak miłość”, nie wiem, w sumie to nieważne. Istotne jest co innego: TVP Info rozpoczęła nowy trend (zapraszania celebrytów do rozmów na poważne tematy), który – mam nadzieję – będzie teraz kontynuowany zarówno w tym kanale, jak i we wszystkich innych. Gdyby wydawcom zabrakło pomysłu kogo poza Marcinem i – naturalnie – jego bratem można zapraszać do studia, uprzejmie służę radą.

Jeśli – nie daj Boże – sytuacja na Ukrainie znowu się pogorszy, chętnie wysłucham tego, co na ten temat ma do powiedzenia w Polsacie News Jola Rutowicz. Oczywiście – nie sama. Liczę, że gdy zostanie zaproszona przed kamerę, to weźmie ze sobą także legendarnego konika, który zapewne też ma jakieś zdanie na temat wschodniego kryzysu.

Jeżeli – także nie daj Boże – Europę stłamsi kolejny terrorystyczny atak, Monika Olejnik w „Kropce nad i” powinna porozmawiać o nim z Piotrem Kupichą z zespołu „Feel”. Patrząc jak niebanalne są teksty jego piosenek, jestem przekonany, że i w kwestii islamistów zadziwiłby nas swoimi oryginalnymi przemyśleniami.

Wybory parlamentarne tuż tuż, media będą poświęcały im coraz więcej czasu, dlatego proponuję, żeby do studia TVP i TVP Info, zamiast mało atrakcyjnych politologów i socjologów, zapraszano ładne, młode kobiety, które na wyborach się znaja, ponieważ… je wygrywały. Moje faworytki to Katarzyna Krzeszowska, Ada Sztajerowska oraz Ewa Mielnicka, czyli dziewczyny, które w latach 2012-14 zdobywały tytuł Miss Polski. Owszem, może nie są to celebrytki z tak wysokiej półki, jak wspomniani Mroczkowie, ale myślę, że wybaczymy im niedostatek sławy dzięki wielkiej urodzie, prawda?

Oczywiście liczę, że telewizje nie ograniczą się do wspomnianych przeze mnie osób. Mam nadzieję, że celebrytów wypowiadających się na poważne tematy będzie w najbliższym czasie nieskończenie więcej, przecież skoro oni wszyscy potrafią tańczyć, śpiewać i jeździć na lodzie, to na pewno spłodzenie kilku prostych zdań w kluczowych dla świata sprawach ich nie przerośnie. Amen.

Komentarze


Tagi: , , , , , ,Back to Top ↑