Nadchodzi czas powolnej zemsty

Opublikowano Grudzień 23, 2014 | przez Tomas

cn_image.size.revenge-girls-ashley-madekwe-emily-vancamp-christa-allen

Czy umiałbyś prowadzić życie, którego jedyny sens nadaje zemsta? Czy wyobrażasz sobie, by budzić się i zasypiać z myślą „jak spieprzyć ich życie, skoro oni spieprzyli moje”? Poznałem ostatnio serial Revenge i wpadłem po uszy.

Emily Thorne to młoda, atrakcyjna dziewczyna. Na pierwszy rzut oka – urocza blondyneczka. Na drugi – elegancka kobieta z wyższych sfer z grubym portfelem. A tak naprawdę nie jest ani słodka, ani nastawiona na zarabianie pieniędzy. Jej myśli zajmuje bowiem tylko jedna rzecz: plan zemsty. Plan odegrania się na ludziach, którzy wrobili jej ojca w wielką aferę – w atak terrorystyczny i gigantyczną katastrofę lotniczą.

Tak naprawdę nazywa się Amanda Clarke. Miała miłe dzieciństwo, ale kiedy zapuszkowano jej ojca, trafiła do poprawczaka i bajka zamieniła się w koszmar. Zniknęła z oczu wszystkich ludzi na kilka lat i mocno się zmieniła. Inny wygląd, no i inne nazwisko, które teraz ma jej pomóc. Po pierwsze w tym, żeby w codziennej rzeczywiści normalnie funkcjonować. I po drugie – przede wszystkim – by pomścić zmarłego już w trakcie wieloletniej odsiadki ojca, Davida Clarke’a.

Revenge opowiada więc o dziewczynie, której przyświeca jeden cel: chce mieszać, komplikować. Niszczyć. Zabijać. Albo fizycznie, albo psychicznie chce wykończyć wszystkich tych, którzy byli zamieszani w spisek, a potem postanowili milczeć. Świadomie zrujnowali życie kompletnie niewinnego mężczyzny, żeby chronić samych siebie. Nie przejęli się też w żaden sposób jego córką, odbierając jej ojca i szansę na zdrowe wychowanie. Dziś ta córka – dorosła kobieta – widzi, jak ułożyło się tym ludziom. Są bogaci i – co najważniejsze – bezkarni. I ona tę karę wymierzy. Powoli, stopniowo, boleśnie.

Komentarze

Seksapil Emily
Budowanie napięcia
Realizm serialu
Nieprzewidywalność Revenge

Podsumowanie: Jeśli obejrzałeś już prawie wszystkie seriale świata i szukasz teraz czegoś ciekawego, ale mniej znanego, Revenge powinno ci się spodobać.

3.5


Ocena użytkowników: 2.2 (9 głosów)

Tagi: , ,Back to Top ↑