Nadszedł czas dziwacznego zdjęciojebstwa

Opublikowano Maj 6, 2013 | przez ZP

GrillMates-BBQ-Pork-Rub

 

Ewidentnie narąbany kolo z puszką piwa w ręce uśmiecha się zalotnie. Rozchichotana dziewczyna trochę to pochłania karkówkę, trochę to szpanuje zdrowymi, białymi zębami. Ciężko powiedzieć co właściwie robi – autor fotki uchwycił ją w trakcie tzw. jedzenio-pozowania.

Facebook złapał w ostatnich dniach syfa. Nie takiego, który rozsyła innym ludziom dziwne wirusy, ale i tak jest irytujący. Na swoje prywatne potrzeby nazwałem go dziwacznym zdjęciojebstwem. Polega na tym, że dziesiątki, ba setki, a może nawet tysiące osób wrzucają na swoje profile fotki z pierwszych, wiosennych grilli.

Są to zdjęcia błahe, nijakie, nudne. Pozbawione jakiegokolwiek wyrazu, przedstawiają zwykle kilka-kilkanaście mniej lub bardziej narąbanych osobników siedzących/leżących/skacząćych przy „suto” zastawionym stole.

Kilka piw marnej jakości, trzy tanie wódki, jakieś kiełbaski, ryby, chleb, generalny rozpiździel, a wkoło pełno zmęczonych twarzy. Pooranych po kilkudniowej libacji. Młodzi ludzie, a wyglądają jak zombie. Niewyspani, brudni, z rozwichrzonymi włosami. Na fotkach prezentują się tak kiepsko, że niemal wyczuwam przez fejsa smród, któy od nich zalatuje.

I tak się zastanawiam: po kiego grzyba „szpanować” takimi obrazkami przed znajomymi? Jaki to wewnętrzny imperatyw każe jednemu czy drugiemu osobnikowi podzielić się czymś tak żenującym?

Rozumiem, że można pokazać na wallu zdjęcie z fajnej, zagranicznej wyprawy. Albo nawet coś zwykłego – ładne foto ze spaceru ze znajomymi – ale trzymającego jakikolwiek poziom. Człowiek już tak ma, że lubi się pochwalić przed innymi różnymi pierdołami. Spoko, kumam. Tyle że za Chiny nie łapię, czym tu się podniecać w przypadku libacjo-grillów?

Wrzucasz coś takiego do publicznego obiegu i tak naprawdę wychodzisz na kretyna. Pijaczka, który nie dość, że lubi się najebać, to jeszcze pstryka wtedy dziwne fotki.

Człowieku, zrozum, że poza współbiesiadnikami, którzy będą wpisywać komentarze typu „aleśmy dali czadu xddd!”, cała reszta ludzi popatrzy na twoje „wyczyny” z mega zniesmaczonym wyrazem twarzy. Mniej więcej takim, jaki się ma, gdy sześćdziesięcioletnia kurwa proponuje ci na ulicy swoje usługi.

 

Komentarze


Tagi: , , , ,Back to Top ↑