Najbardziej niedorzeczne hipsterskie trendy

Opublikowano Kwiecień 28, 2013 | przez MB

Faceci w rurkach, baby z wąsami. Ulice robią się coraz dziwniejsze. Wszystko przez hipsterów. Jedni się cieszą, drudzy strzelają sobie w łeb. Kilka atrybutów stało się już częścią popkultury. Niektórych nie rozumiem.

Najbardziej zagadkowe wydaje się nagminne wpierdalanie samogłosek. W nazwach zespołów muzycznych (SBTRKT = Sabtrakt, MSTRKRFT = Masterkraft), firm odzieżowych (MISBHV = Mis Behave) oraz popularnych klubów (wrocławski KRVN = Karavan). Skąd to się wzięło? Nie wiadomo. W końcu mowa o trendach niedorzecznych. Przypomina to jednak coś na kształt wewnętrznego kodu, gwary, czy nawet nowomowy. Hipsterzy są nie tylko ponad prawem mody. Ponad prawem gramatyki także.

masterkraft

Wiele wskazuje na to, że nie imają się ich również warunki atmosferyczne. Podstawowa zasada hipstera: nigdy nie jest wystarczająco ciepło, by nie wbić się w zimową czapkę. Reguła ta nie dotyczy wyłącznie przestrzeni otwartej. Bez czapeczek nie pojawiają się w modnych klubach, kawiarniach oraz na koncertach. Noszą je w teatrach, filharmoniach oraz przy stole. Najwyraźniej kulturę osobistą też mają w dupie.

czapka

Za to poniżej czapek monstrualne brody. Najwytrwalsi zaczynają je zapuszczać w wieku pięciu lat, by do dwudziestki mieć się czym pochwalić.

broda

Hipsterka z podpierduchy przywłaszczyła sobie również trójkąt. Taki w dół, taki w górę, nieważne. Popularny wzór t-shirtów oraz tatuaży (najlepiej na przedramieniu i na szyi). Próbowałem doszukać się odpowiedniej symboliki w wierzeniach chrześcijańskich i okultystycznych. Niektóre źródła podają, że trójkąt skierowany wierzchołkiem ku górze oznacza mężczyznę, z kolei ten z wierzchołkiem skierowanym ku dołowi kobietę. Nic z tego. Kultura hipsterów skutecznie zatarła granicę między babą a chłopem.

trójkąt

Towarzyszy jej hype na zdrowe odżywianie. Weganizm, freeganizm, sojowa kawa w Starbucksie, trzydniowe głodówki oczyszczające organizm. Za chuja niewiadomo zatem skąd na ubraniach hipsterów wziął się… wielki hamburger.

hamburger

Tak samo jak ciężko jest wyjaśnić obecność jelenia w kosmosie (tzw. space deer, galaxy deer). Jeleń może być a) w lesie, b) na polanie, c) w puszczy, d) w Bieszczadach, e) w Kanadzie. Innych możliwości nie ma, jeleń to nie Łajka.

jeleń

Komentarze


Tagi: , , ,Back to Top ↑