Najwięksi kozacy lat 90. i największe serialowe sztosy

Opublikowano Czerwiec 9, 2015 | przez lucky bastard


Przed tygodniem mogliście u nas przeczytać o kultowych bajkach emitowanych na Polonii 1 (KLIK), co spotkało się z dosyć ciepłym przyjęciem. A to dlatego, że japońskie kreskówki z włoskim dubbingiem oglądali wszyscy, których dzieciństwo zahaczyło o lata 90. W naszej telewizji nie było żadnej alternatywy, więc dzieciaki po powrocie ze szkoły miały łatwy wybór: albo oglądać takie bajki albo nie oglądać żadnych bajek. Przecież nie można było przełączyć się na Cartoon Network.

Dziś mamy ogromny wybór kanałów dla dzieci, a na każdym leci co innego. Jedni wolą Nickelodeon, inni Disney Channel, a następni jeszcze coś innego. A wszystko rzecz jasna w HD. Bajek jest tyle, że ciężko je nawet spamiętać i brakuje pozycji, którymi najmłodsi żyją i rozpamiętują całymi dniami. Dziś przed snem każdy dzieciak myśli o czym innym. A w moich czasach wszyscy, od 5 do 15 latków, siadali przed telewizorem i oglądali to samo. I każdy się tym jarał.

W latach 90. ograniczona oferta programowa nie łączyła tylko najmłodszych, bo tak naprawdę wszyscy oglądali to samo, bez względu na wiek czy zainteresowania. Dziś jedni wolą „House of Card” inni „Grę o tron”, a kiedyś patrzyło się wyłącznie na te seriale, które akurat leciały w telewizji.

Przypomnijcie sobie, ile razy znajomi opowiadali wam o którymś z współczesnych seriali, a wy nie mieliście pojęcia, o czym mowa. Natomiast pozycje puszczane w polskiej telewizji w latach 90. zna prawie każdy. Nie wierzycie? Sprawdźcie więc, czy na poniższej liście jest chociaż jeden serial, którego nie kojarzycie.

Gliniarz i prokurator

Czyli klasyczny kontrast. Gliniarz, czyli typowy przystojniak z tamtych czasów oraz prokurator, czyli grubawy facet o aparycji buldoga. Działali razem, a przestępcy nie mieli z nimi żadnych szans.

Żar tropików

Tu z kolei były policjant przeprowadził się na Florydę, by zostać prywatnym detektywem. Nie mogło zabraknąć też pięknej rudowłosej asystentki, która dodawał wszystkiemu uroku. A oprócz tego plaże, hawajskie koszule i pistolety – to się naprawdę oglądało.

Detektyw Remington Steele

Tutaj podobny klimat – przystojniak i atrakcyjna laska. Jako że serial łyknęła Polonia 1, wszyscy w Polsce – a już na pewno ci najmłodsi – doskonale wiedzieli, kim był wybrany w 1995 roku nowy Bond.

Miami Vice

To był dopiero sztos. Kto nie chciał być Crockettem, jeździć białym Ferrari i obcować z tyloma topowymi laskami? A gdzieś w tle ta kultowa melodia…

Magnum

No dobra, czy ktoś jeszcze twierdzi, że wąsy nie są spoko? Tom Selleck wyglądał w nich jak mega kozak, budził postrach wśród przestępców i przyciągał laski jak magnes. A gdzieś w tle znowu Ferrari.

Nieustraszony

David Hasselhoff to nie tylko wymuskany ratownik ze „Słonecznego patrolu”, ale też facet, który miał gadający samochód pomagający mu rozwiązywać kryminalne zagadki. Ciężko powiedzieć, czy bardziej lubiło się Davida, czy jednak jego furę.

Grom w raju

Pamiętacie jeszcze Spenca i jego wypasioną łódkę? W porównaniu do „Nieustraszonego” jeszcze fajniejszy środek transportu i jeszcze więcej mięśni. A talent aktorski Hulka Hogana? Kto na to zwracał uwagę, skoro wokół kręciło się tyle fajnych panienek.

Strażnik Teksasu

To były czasy, w których nikt się nie śmiał z Chucka Norrisa. Przeciwnie, detektyw Cordell Walker ciosami karate potrafił powalić nawet całą bandę osiłków i budził wyłącznie szacunek. Ze strażnikiem Teksasu żaden leszcz nie mógł się równać.

Renegat

Fałszywie oskarżony o morderstwo policjant musiał zostać łowcą nagród. Zwany też mścicielem na Harleyu. Przed każdym odcinkiem lektor przypominał telewidzom jego trudną historię.

Drużyna A

Tu też na początku każdego odcinka lektor przypominał kim są, chociaż to było całkowicie zbędne. Pułkownik John „Hannibal” Smith, porucznik Templeton Peck zwany „Buźką”, szalony kapitan H.M. Murdock oraz nieobliczalny sierżant B.A.Baracus. Czy trzeba cokolwiek dodawać?

MacGyver

Last but not least. Człowiek legenda. Facet potrafiący zbudować samolot z rzeczy znalezionych w opuszczonej szopie. Bohater naszej młodości.

Komentarze


Tagi: , , , , , , ,Back to Top ↑