Nie możemy się doczekać drugiego sezonu „Detektywa”

Opublikowano Listopad 26, 2014 | przez MB

true detective

„Detektyw” to niewątpliwie serialowy hit mijającego roku. Żadna inna produkcja nie wzbudziła w widzach tylu emocji. Drugi sezon może dostarczyć ich jeszcze więcej.

Świetny scenariusz, ponury klimat, piękne kadry – za to niewątpliwie kochamy „True Detective”. Jednak czynnikiem, który nęci najbardziej, bez dwóch zdań jest obsada. Twórcy serialu odkryli dla telewizyjnej widowni Woody’ego Harrelsona i Matthew McConaughey na nowo. Ich talent rozbłysnął nieznanym dotąd blaskiem. Szczególnie w przypadku tego drugiego. Niedawno do wiadomości publicznej podano, że w drugim sezonie nie zobaczymy duetu Rust-Marty, a fabuła będzie tworzona na bazie zupełnie innej historii niż seria morderstw z 1995 roku. Fani pewnie do dziś łapią się za głowy. My jednak jesteśmy pełni podziwu dla odwagi producentów.

Zrezygnować z topowej dwójki aktorów już po pierwszym sezonie? Przecież to jak strzał w kolano. Skoro jednak z Harrelsonem i McConaughey się udało, czemu z innymi miałoby nie wypalić? HBO niejednokrotnie udowodniło, że ma nosa do obsadzania, dlatego ogłoszone już oficjalnie gwiazdy drugiego sezonu przyjmujemy z dużym zaciekawieniem.

Główne role męskie odegrają Colin Farrell i Vince Vaughn. Pierwszy – hollywoodzki gwiazdor z wieloma głośnymi rolami na koncie, którego talent jednak regularnie podawany jest pod dyskusję. Drugi – kojarzony przede wszystkim z rolami komediowymi w nie zawsze dobrych filmach. Dla niego „True Detective” będzie prawdziwą stylistyczną woltą i być może przełomem w karierze. Ich bohaterowie nie będą jednak tworzyć śledczego duetu. Łączyć ich będzie inna zależność. Ray Velcoro (Farrell) to postać skorumpowanego detektywa znajdującego się między młotem a kowadłem: szefem a gangsterem Frankiem Semyonem (Vaughn) starającym się wejść w świat legalnego biznesu.

colin

Obu aktorom towarzyszyć będą piękne kobiety. W żonę Semyona wcieli się urocza rudowłosa Kelly Reilly, znana chociażby z „Rozpustnika”, filmowych adaptacji „Sherlocka Holmesa” i rewelacyjnego „Lotu” z Denzelem Washingtonem w roli głównej. Drugą parę, tym razem mniej zgraną, tworzyć będą Velcoro i Ani Bezzerides. W roli poukładanej i etycznej śledczej, która musi pracować ze sprzedajnym gliną, zobaczymy słodką Rachel McAdams. Dla aktorki udźwignięcie roli w tak głośnym i mocnym serialu będzie prawdziwym wyzwaniem. Większość dotychczasowych kreacji, którymi próbowała przełamać wizerunek niewinnej dziewczyny z sąsiedztwa, było co najmniej nieudanych („Red Eye”, „Namiętność”). Mimo to wierzymy, że na planie „Detektywa” pokaże pazur.

rachel

Do obsady dołączył także Taylor Kitsch znany głównie z filmów akcji (świetny „Savages: ponad bezprawiem” Olivera Stone’a, „John Carter”, „Ocalony”) i roli Gambita w „X Men Geneza: Wolverine”. Miał już okazję pracować z producentami HBO. W filmie „Odruch serca” rolą homoseksualnego Bruce’a Nilesa zaskoczył i udowodnił swoją wszechstronność. W „True Detective” również postara się uciec od swojego aktorskiego emploi. Choć wcieli się w wojennego weterana pracującego jako policjant patrolujący autostrady, jego rola przyjmie bardziej psychologiczny charakter. Będzie musiał radzić sobie z trudną przeszłością.

Premiera drugiego sezonu serialu planowana jest oczywiście na rok 2015. Na dobre ruszy niestety dopiero latem, a okno tajemnicy zostanie uchylone we wrześniu podczas Edinburgh TV Festival. Ujawniając już teraz elektryzujące szczegóły związane z kolejną serią, HBO umiejętnie steruje emocjami niecierpliwych fanów.

Nieobecność Harrelsona i McConaughey w ogóle nas nie rusza, rezygnacja z pary detektywów jako głównych bohaterów również. Lubimy Farrella, śmieszy nas Vaughn, rozczula uśmiech McAdams. Mamy jednak nadzieję, że w trakcie drugiego sezonu „Detektywa” Farrella znienawidzimy, do Vaughna nabierzemy szacunku, a McAdams zaczniemy uważać za zimną sukę.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , ,Back to Top ↑