Nie wiem, jak to trudno powiedzieć

Opublikowano Lipiec 2, 2014 | przez Dżordż

nie wiem

– Nie wiem – odpowiada na pytanie o przyczyny porażki Agnieszki Radwańskiej na Wimbledonie trener Tomasz Wiktorowski, a internauci masakrują go, że nie nadaje się do niczego. Ich zdaniem szkoleniowiec tenisistki powinien mieć przygotowanych przynajmniej dziesięć teorii na temat jej wpadki.

Mnie tymczasem bardzo podoba się szczerość tego człowieka. Wspaniale, że nie szuka na siłę głupawych tłumaczeń tylko ma odwagę cywilną, by przyznać się do tego, że nie jest alfą i omegą.

Jakże wielu z nas jej na co dzień brakuje!

Szef lub partnerka zadają dziennie kilkanaście pytań, a my na każde z nich za wszelką cenę staramy się udzielić wyczerpującej odpowiedzi. Nawet jeśli nie mamy o czymś pojęcia, boimy się do tego przyznać. Zamiast wyrzucić z siebie zwyczajne, proste „nie wiem”, dokładnie tak jak Wiktorowski, szukamy kwadratowych jaj. Przy tej okazji często inni robią sobie z nas jaja, ponieważ zdarza się, że wychodzimy na idiotów.

Najbardziej na świecie do niewiedzy nie chcą się jednak przyznać osoby publiczne. Polityk prędzej skoczy w przepaść niż odpowie „nie wiem” na jakieś „mądre” pytanie w telewizyjnym programie. Aktorzy i muzycy boją się tego „nie wiem” bardziej niż partnerów kobiet, z którymi pokątnie sypiają. Owego zbitka słów starają się unikać także znani sportowcy, lekarze czy prawnicy. Każdy z nich ma pietra, że w sekundę pognębi ich w oczach opinii publicznej.

Niewykluczone, że Wiktorowski też bał się tego, co pomyślą o nim inni ludzie, ale ostatecznie po prostu to olał. A może nawet się nad tym nie zastanawiał? Może zwyczajnie chlapnął to „nie wiem” gdyż szybciej powiedział niż pomyślał, a do tego był zmęczony i zestresowany po porażce Agi? W sumie nieważne. Istotne, że facet był w stanie przyznać się ludziom do tego, że nie jest omnibusem. Wam też życzę, abyście dla higieny psychicznej czasem umieli to zrobić. NIE WIEM tylko czy takie wyznanie sprawi, że poczujecie się lepiej na chwilę, czy na dłużej.

Komentarze


Tagi: , , , , , ,Back to Top ↑