Niesamowite, co człowiek jest w stanie zrobić przez rok

Opublikowano Lipiec 12, 2013 | przez ZP

taniec

Od kilku dni w internecie furorę robi filmik nagrany przez niejaką Karen X. Cheng. Dziewczyna pokazuje na nim jak przez rok z tanecznego dyletanta stała się gwiazdą parkietu:

 

Nieźle, prawda? Szczególnie, że laska osiągnęła ten wysoki poziom bez pomocy osobistego trenera czy udziału w kursach tańca.

Ktoś uważa, że to niemożliwe, że nie mogła sama zajść tak daleko? Od razu odpowiadam: da się. Sam trenowałem kiedyś przez dwa lata hip-hop, w szkole Augustina Egurroli, i widziałem, jakie w tym czasie ludzie czynili postępy – olbrzymie.

Najlepsi wzbijali się w górę tak błyskawicznie, jak Karen, udawało im się to z tego samego powodu co jej: bo byli  konsekwentni. Cokolwiek by się nie działo, przychodzili na treningi 4x w tygodniu. Czy upał, czy burza, czy problemy w pracy, czy wysoka gorączka – większości ludzi z mojej grupy takie „pierdoły” nie przeszkadzały. Robili to co kochali, więc zawsze znajdowali na to czas.

Oczywiście było im łatwiej stać się tanecznymi maszynkami niż pannie X. Cheng – otrzymywali bowiem od instruktora pewne podstawy, które wystarczyło potem doszlifowywać w domu. Jednakowoż ten sam trener HH tłumaczył nam, że zna niejednego człowieka, który nauczył się kocich ruchów we własnym pokoju, na podstawie samych filmików z netu.

– Kluczem do wszystkiego jest regularność – powtarzał.

To zdanie tyczy się nie tylko tańca, ale i biegania czy fitnessu. Niesamowite, co człowiek może osiągnąć w 365 dni. Akurat Karen ze sztywnej laski stała się królową giętkości, ale przecież nie tylko ona w ostatnich miesiącach zaimponowała internetowej społeczności. Żeby zachwycić się ludzkimi możliwościami, wystarczy wejść na stronę popularnej trenerki Ewy Chodakowskiej. Pisze do niej wiele dziewcząt, które dzięki regularnemu treningowi w rok z bajaderek stały się smukłymi, ładnie wyrzeźbionymi ciachami. Sieć pełna jest też historii osobników walczących z otyłością za pomocą biegania, w które wkręcili się tak bardzo, że po dwunastu miesiącach truchtu… łamali w maratonie czas czterech godzin.

Wszyscy ci ludzie powinni być dla nas bohaterami. I inspiracją do tego, żeby dbać o swoje ciało. Codziennie, a nie tylko od święta.

Komentarze


Tagi: , , , , , , ,Back to Top ↑