Nowa antykoncepcja dla mężczyzn już w 2018 roku?

Opublikowano Marzec 31, 2016 | przez MB

flu-shot-fb

Wyobrażacie sobie, że nie musielibyście używać prezerwatyw a wasze dziewczyny nie łykałyby już nigdy pigułek? Wszystko to dzięki jednemu małemu ukłuciu.

Naukowcy z Uniwersytetu Illinois w Chicago wymyślili rewolucyjne zabezpieczenie dla facetów, które już wkrótce może zawojować cały świat. To cudo nazywa się Vasalgel, jest całkowicie bezpieczne, proste w użyciu. a skutki jego działania w każdej chwili można… odwrócić. Brzmi nieprawdopodobnie, ale wprowadzenie takiego preparatu na rynek jest coraz bardziej realne.

Za projekt postępowej antykoncepcji dla mężczyzn odpowiedzialna jest fundacja Parsemus, która swój produkt przetestowała już na królikach. W badaniach wzięło udział dwanaście królików płci męskiej. Jedenaście straciło nasienie w mgnieniu oka, jeden chwilę później. U siedmiu samców, którym po pewnym czasie usunięto Vasalgel, zauważono powrót płodności.

Wyniki wykazały, że jedna dawka Vasalgelu wstrzyknięta do organizmu zapewnia dwanaście miesięcy bezpieczeństwa i działa błyskawicznie. Specyfik jest tak skuteczny dzięki temu, że podczas jego stosowania nasieniowody wypełniane są nieszkodliwym dla człowieka elastycznym hydrożelem, który blokuje wszystkie gęste płyny, takie jak na przykład sperma.

Ta metoda zabezpieczenia tym różni się od innych, nad którymi pracowano w przeszłości, że nie ma żadnego wpływu na biochemię człowieka oraz na hormony. Nie wprowadza więc w organizmie żadnych poważnych zmian i można ją stosować bez obaw o stan zdrowia.

Naukowcy z Parsemus jeszcze w tym roku przystąpią do testów na ludziach. Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, Vasalgel trafi do powszechnego użytku już w 2018 roku. W dodatku jego cena będzie ponoć bardzo rozsądna, taka na każdą kieszeń.

Co by się jednak nie stało, twórcom żelu nie uda się usunąć jego jedynego znaczącego mankamentu. Ta, jakby nie było, przełomowa metoda antykoncepcji, nigdy nie będzie chroniła przed chorobami wenerycznymi, co stawia pod dużym znakiem zapytania bezwzględne zaufanie jej przed wyjściem do klubu. W takiej sytuacji kondom chyba na zawsze pozostanie bezkonkurencyjny.

Oczywiście nie wszyscy faceci są tak bardzo rozwiąźli, więc dla tych w stałych związkach, którzy z jakiegoś powodu nie chcą się rozmnażać, idea Vasalgel brzmi jak doskonałe rozwiązanie.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑