Nowa książka Cabrego na ulicach Warszawy – takiej premiery jeszcze nie widzieliście

Opublikowano Maj 14, 2016 | przez MB

cabre

Macie ochotę na lekturę najnowszej książki Jaume Cabrégo pt. „Cień eunucha”? Możecie przeczytać ją już teraz, wystarczy… przespacerować się po Warszawie.

11 maja na ulicach stolicy ruszyła jedyna i niepowtarzalna kampania promocyjna powieści. Takiej premiery nie miały jeszcze żaden tytuł i żadne miasto na świecie.

W bogatej warszawskiej przestrzeni miejskiej organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Literatury Apostrof, w ramach którego odbyła się ta premiera, ukryli, a właściwie wyeksponowali, prawie pięćset stron „Cienia eunucha”. Fragmenty nowego tekstu Cabrégo można znaleźć na przystankach autobusowych, w stacjach metra, w modnych pubach, restauracjach i klubokawiarniach, w Empikach, na chodnikach, na wystawach, na latarniach, a także na elementach wystroju (kubki, talerze, stoły, krzesła) przeróżnych stołecznych instytucji. Przemycili w ten sposób krótkie cytaty, a także pełne strony. W sumie zebrało się prawie kilkaset miejsc, w których fragment po fragmencie książkę można w całości przeczytać.

Przy okazji takiej akcji nie mogło oczywiście zabraknąć #hashtagu. Tym razem organizatorzy postawili na #czytajdalej. Hasło ma zachęcić do spaceru śladem wszystkich fragmentów „Cienia eunucha”, a także pstrykania fot i wrzucania ich na profile społecznościowe z takim właśnie oznaczeniem. Jednocześnie chwytliwy slogan towarzyszy całej edycji festiwalu Apostrof, który potrwa do 22 maja. Wtedy też fragmenty książki znikną z ulic Warszawy, więc na przeczytanie książki od deski do deski w tak ciekawy i oryginalny sposób pozostało już niewiele czasu.

Poza tym taka gratka i frajda dla czytelników prędko może się nie powtórzyć. Chociaż kto wie, być może taki sposób popularyzowania literatury przyjmie się wśród wydawców?

Listę wszystkich zdjęć znajdziecie na oficjalnej stronie Apostrofu www.festiwalliteratury.pl. Tam też możecie udostępniać swoje fotki. A jeśli z jakiś przyczyn nie uda wam dobrnąć do ostatniego akapitu, pozostanie wam standardowa wersja, czyli papierowa. Oficjalna premiera „Cienia eunucha” Jaume Cabrégo odbędzie się 20 maja.

cabre 3

cabre 2

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑