Ociekam zajebistością. I jestem taki ironiczny…

Opublikowano Wrzesień 17, 2013 | przez ZP

house2

Ironiczny. Złośliwy. Trudny w obyciu. Jestem na Twitterze tydzień, a tego typu opisów ludzi widziałem już kilkadziesiąt.

Na fejsbuku nie jest lepiej. Jeden znajomy za drugim podkreśla, jak cynicznym jest indywiduum. – Sarkazm to moje drugie imię – czytam raz po raz.

W realnym świecie bywa podobnie. Wielu kumpli, nawet tych dotychczas spokojnych i zrównoważonych, stara się być na siłę prześmiewczymi.

Hm, dziwne. Ludzie hurtowo dążą do tego, żeby być houseopodobnymi. Ironia jest teraz bardzo modna, inaczej niż… normalność. Nikt nie wypowie w towarzystwie zdania typu: nie zależy mi na tym, by być złośliwym. Jestem zwyczajny i fajnie mi z tym.

Tego typu wyznanie skreśliłoby delikwenta w oczach gawiedzi.

Zajebiste starają się być nie tylko jednostki, ale i całe społeczne grupy (jak mawia mój przyjaciel: „przypadłością znudzonego zwyczajnością społeczeństwa jest koloryzowanie języka potocznego”). Czy ktoś z was był ostatnio u starego, dobrego fryzjera? Nie sądzę. Jak już szliście podciąć lub wymodelować włosy, to zapewne do salonu stylizacji fryzur. Albo do gabinetu mody.

Brr, brzmi strasznie. I zastanawiająco, ponieważ w tym miejscu rodzi się pytanie: dokąd to wszystko zmierza? Policja przeobrazi się niebawem w elitarną grupę dbającą o bezpieczeństwo narodu, murarz w stylistę domów, a zwykła sprzątaczka w alternatywną aranżatorkę przestrzeni?

Niestety, to całkiem prawdopodobne. Albowiem w dzisiejszych czasach hurtowo dąży się… no właśnie, do czego? Do doskonałości? A jeśli tak, w jakiej dziedzinie? Ironii? Życiowego lansu?

Nie czuję tego, serio. W XXI wieku brakuje mi prostoty i naturalności. Chciałbym pójść ostrzyc się do kogoś, kto mówi o sobie „fryzjer”, a na imprezie pogadać z osobnikiem, który nazywa sam siebie „zwyczajnym studentem”. Chciałbym otoczyć się ludźmi, którzy nie mają o sobie mniemania wielkości Mount Everestu.

Niestety, bez maszyny do przenoszenia w czasie jest to chyba marzenie nie do zrealizowania w dzisiejszych czasach…

Komentarze


Tagi: , , ,Back to Top ↑