Od braci Wachowski przez rodzeństwo Wachowski po siostry Wachowski

Opublikowano Marzec 10, 2016 | przez Gofrey

Jest rok 1999, ludzkość jest pochłonięta przewidywaniem, jakie katastrofy nawiedzą nas za kilka miesięcy, gdy 19 z przodu kolejnych roczników zamieni 20. Pluskwa milenijna, awaria wszystkich możliwych systemów, bunt maszyn. Niektórzy są naprawdę przerażeni, że najważniejsze komputery świata po prostu wybuchną, gdy czeka ich tak skomplikowana operacja jak zmiana dwóch cyfr w aktualnym roku.

Do kin wchodzi zaś film, który na stałe zmieni nasz pogląd na świat maszyn. „Matrix” w pewnym sensie był rewolucją, jako dzieło nie tylko świeże i zrealizowane z potężnym rozmachem, ale i nieco głębsze niż „zwykłe” filmy akcji. Sama fabuła, ludzie uwięzieni w wirtualnym świecie przez bezduszne maszyny, które z naszego gatunku uczyniły coś na kształt baterii… Tak oryginalny pomysł nie zdarza się w każdym filmie z karabinami i wybuchami.

Odpowiedzialni za to wszystko byli dwaj goście wyglądający trochę jak informatycy, trochę jak ćpuny z jakiejś filadelfijskiej meliny.

Larry i Andy Wachowski. Goście, którzy piętnaście lat temu dali początek trylogii, która na dobre wrosła we wszystkie możliwe kinowe rankingi. Nawet jeśli sequel i trzecia część nie miały już tej orzeźwiającej świeżości z pierwszego „Matrixa” – zrobili kawał dobrej roboty, kawał dobrego kina i kawał fantastycznej historii.

Okazało się jednak, że fantastyczne historie w tej rodzinie zdarzają się nie tylko na ekranie. Tutaj jeszcze jako bracia, w 2004 roku:

Wkrótce stali się rodzeństwem. Larry (po lewej) między 2004 a 2008 rokiem dojrzewał bowiem do decyzji o zmianie płci. Post factum nawet w zdjęciach z premiery ostatniej części trylogii „Matrix” da się dopatrzyć pewnych kobiecych zachowań, ale i tak: kto nie był zaskoczony, gdy w 2010 Larry stał się Laną, niech pierwszy rzuci niebieską pigułką. Od ponad pięciu lat na wszelkich galach i imprezach „Wachowski brothers” występują już jako „Wachowskis”.

W tym tygodniu nastąpiła kolejna aktualizacja w kwestii składu osobowego rodzeństwa Wachowskich. Po wizycie reportera „Daily Mail”, gazety, która ujawniając informacje o transseksualnej nauczycielce pośrednio przyczyniła się do jej samobójstwa, Andy (ten łysy) postanowił zareagować. Także i on, po dość długim referacie dotyczącym całego zagadnienia (całość TUTAJ) postanowił się ujawnić. Nie jest już Andym, łysym i przypakowanym mężczyzną, dziś to Lilly Wachowski, kobieta, druga z sióstr Wachowskich.

Tym samym w trochę ponad sześć lat słynni bracia Wachowski przeszli pełną przemianę w duet sióstr Wachowski. Mamy tylko nadzieję, że te poważne zmiany w ich życiu prywatnym nie wpłyną na jakość reżyserowanych i pisanych przez nich filmów. Tym bardziej, że ten ostatni – „Jupiter: Intronizacja” był w tym roku nominowany do nagrody Złotych Malin w dwóch kategoriach. Z drugiej strony jednak – przy tak poważnych zmianach w życiu osobistym, to zawodowe schodzi na dalszy plan…

Komentarze


Tagi: , ,Back to Top ↑