Od testowania lodów do latania balonem. Alternatywne sposoby zarabiania

Opublikowano Maj 3, 2015 | przez Tomas

Inspirujące ball

Opublikowano Maj 3, 2015 | przez Tomas

0

Nie trzeba siedzieć po osiem godzin dziennie przy biurku. Nie trzeba też dzień w dzień zjawiać się w korporacji i być tam jednym z wielu trybików. Jest wiele możliwości zarabiania pieniędzy – zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych – w czym utwierdził nas niedawno serwis Fortune, który podał listę nietypowych zawodów. To znaczy takich, które brzmią świetnie, a o których nigdy byście nie pomyśleli. Sprawdźcie, gdzie moglibyście się nadawać.

Masz dobre podejście do dzieci? Posiadasz odrobinę umiejętności aktorskich? Jest nadzieja, że pozwolą ci się przebrać za postać z Disneya. Być może będzie to Pluto, Kaczor Donald albo Myszka Miki. Teraz tylko pytanie, czy spełniasz kryterium wzrostu i wyglądu (w zależności od charakteru). Zarobki: 32 tysiące dolarów rocznie.

Lubisz jeść lody? Twoje najbliższe plany nie zakładają odchudzania? Jeśli twoja odpowiedź to podwójne „tak”, spełniasz warunki do pracy na stanowisku testera lodów. Wśród zalet są niemałe pieniądze (60 tysięcy dolarów) i nieskończona, jak zakładamy, ilość lodów. Znajomym możesz się nawet pochwalić, że jesteś – co nieźle brzmi – kontrolerem jakości. W rzeczywistości będziesz musiał oceniać smak, zapach czy teksturę.

Na poprzednim stanowisku chętnie widzieliby dyplom z nauk żywienia. Tutaj dokument też jest potrzebny: certyfikat pilota balonowego. A wszystko po to, żeby polatać balonem nad ziemią, konkretną trasą, zazwyczaj wokół jakiegoś zgromadzenia ludzi. W ten właśnie sposób prezentujesz reklamę, którą na balonie wykupiono, a sam rocznie dostajesz około 70 tysięcy dolarów.

Wracając do jedzenia, to poszukiwani są też styliści. Goście, którzy zajmują się przygotowaniem żarcia i jego odpowiednią aranżacją, dostają prawie 80 patyków. Spytacie: po co to wszystko? Ano po to, że jedzenie jest fotografowane, występuje w reklamach albo staje się częścią filmu. Wymagane: pasja do jedzenia i kreatywność.

Pewnie wasze mamy, ciocie albo babcie z niekłamaną pasją rozwiązują krzyżówki. Tak, każdy z nas ma taką osobę w rodzinie. A teraz nadarza się szansa, by te krzyżówki tworzyć samemu. Układacz haseł musi jednak posiadać bardzo szerokie słownictwo i umiejętność pracy na deadline. Stawka wynosi siedem dych.

Z kolei greensman to osoba, która jest odpowiedzialna za przygotowanie zieleni i krajobrazu na planie filmowym. I wiecie, ile zarabia? Najwięcej z dotychczas wskazanych – 84 koła. Jeszcze więcej można dostać, nadzorując media społecznościowe pod kątem popularności występowania danej marki, a także za latanie helikopterem ponad liniami wysokiego napięcia. Jeśli posiadacie doświadczenie w lataniu śmigłowcem, możecie siąść za sterami i wyruszać w podróż, by… sprawdzić, czy nie są uszkodzone. Za to zgarnia się już ponad sto tysięcy dolarów miesięcznie.

To jak, wybraliście już coś dla siebie?

Komentarze


Tagi: , , , ,Back to Top ↑