Ojciec Święty nie lubi kościelnego króla mody

Opublikowano Grudzień 19, 2013 | przez ZP

burke4

Watykański Tomasz Jacyków własnie dostał po głowie. W wyniku skandalicznej decyzji papieża Franciszka z Kongregacją Biskupów pożegnał się najlepiej wystylizowany z kardynałów – Raymond Burke.

Deszcz czy słońce, zima czy lato, ten koleś zawsze wyglądał oszałamiająco. Jak efekt wybuchu w sklepie z farbami. Amerykanin w odważny sposób łączył kolory, nie przejmując się mało pochlebnymi opiniami świata mody. Nie, on to wszystko zlewał, ponieważ wierzył, że jego wyjątkowe poczucie estetyki prędzej czy później zyska szerokie grono wyznawców, mniej więcej tak duże, jak kościół katolicki.

Niestety, nie tylko branża nie poznała się na jego wizjonerskim ubiorze. Ojciec Święty również nie mógł ścierpieć stylówy RB. I ponoć właśnie PRZEZ CIUCHY „posunął” Burke’a.

Franciszek słynie z umiłowania prostoty i skromności. Na co dzień, inaczej niż Raymond, raczej nie próbuje kopiować bohaterów książki „Alicja w Krainie Czarów”. W związku z tym nie życzy sobie również, żeby duchowni wokół epatowali szatowym bogactwem. Biedny Amerykanin, przy którym Lady Gaga to ciuchowa nudziara, dostał więc po głowie i przestał doradzać Franciszkowi, który od teraz nie będzie musiał go regularnie widywać.

Swoją drogą zabawne, że ubierający się mega liberalnie Burke to przedstawiciel… konserwatywnego skrzydła kościoła.

Poniżej próbka jego modowej fantazji. Naszym faworytem są zielone rękawice, babcia Dżordża w podobnych wkłada ciasto do piekarnika.

burke5

burke3

burke2

Raymond Cardinal Leo Burke visits the Oratory of Ss. Gregory and Augustine to celebrate Benediction of the Blessed Sacrament followed by a Reception. As Archbishop of St Louis, Cardinal Burke canonically established the Oratory on the first Sunday of Adve

Komentarze


Tagi: , , , ,Back to Top ↑