Onet potwierdza, że za moment wszystko będziemy oglądać w sieci

Opublikowano Luty 28, 2016 | przez Tomas

1

Prędzej czy później musiało do tego dojść. Skoro w sieci już dziś na wyciągnięcie ręki jest właściwie wszystko to, na co mamy ochotę – dowolny utwór i album danego artysty, ulubiony serial czy niedługo po premierze kinowej film – brakowało kropki nad „i”. A tę właśnie stawia grupa Onet-RASP.

W środę grupa zapowiedziała programy m.in. Tomasza Lisa, Michała Broniatowskiego, Tomasza Jachimka czy Michała Pola. W najlepszej formie, produkcjach wideo do sieci trafią publicystyka, lifestyle, rozrywka czy sport. Wszystko w jednym miejscu, zgodne z nową i świeżo zaprezentowaną ramówką. Ponad 30 własnych produkcji, szumne zapowiedzi, grono nowych twarzy i to w większości z najwyższej w kraju dziennikarskiej półki. To ma gwarantować rzetelność i jakość, a przede wszystkim pokazać wszystkim wokół: nie będziemy gorsi od TVN, Polsatu czy TVP.

Albo innymi słowy: przygotujcie się, bo telewizja w coraz większym stopniu przenosi się do internetu. W momencie, gdy Onet wypuści pierwszy program autorstwa Lisa (29 lutego), kanał BBC3 przestanie widnieć na ekranach telewizorów. Nie oznacza to jednak, że zostaje zlikwidowany – po prostu będzie tylko w sieci. Ta decyzja to skutek raz, że zwiększenia oszczędności, a dwa – lepszej drogi do grupy docelowej, którą jest młodzież.

Zdaniem specjalistów, właśnie taka czeka nas przyszłość. Podobno za dziesięć lat programy telewizyjne będą w większości docierały do nas za pośrednictwem telewizorów z dostępem do internetu.

Już teraz Onet-RASP zapowiada obszerne relacje wideo z Euro 2016 czy festiwalu Open’er. To – poza licznymi programami z gwiazdorską obsadą – kolejny przykład, że sprawę traktuje się poważnie, angażuje spore środki finansowe i chce iść krok w krok z zagranicznymi trendami. Granica pomiędzy jednymi a drugimi mediami, zwłaszcza wśród młodszych odbiorców, coraz mocniej się zaciera. Już dziś i tak wszystko robimy na laptopach, i właściwego dla nas wideo szukamy w necie.

Komentarze


Tagi: , , ,Back to Top ↑