Oto najbardziej niezwykłe hotele świata

Opublikowano Wrzesień 3, 2014 | przez lucky bastard

Hotel. Najlepiej niech znajduje się koło dworca, będzie tani i schludny. Nie, sorry, tej zasady tu nie będziemy stosować, wynosimy się z Polski, dzisiaj zwiedzamy najniezwyklejsze, najciekawsze hotele świata. Darujcie tylko, nie będzie nic o siedmiogwiazdkowym żaglu, słyszeliście o nim milion razy, chcemy przedstawić wam natomiast fajne miejsca, których nie znacie, a które może zainspirują was do wczasów.

Jested Hotel

Hotel Jested

Hotel jak z powieści Tomasza Manna „Czarodziejska góra”, tyle, że mający futurystyczny wygląd. Leży wcale nie tak daleko od nas, bo w Czechach. Widać po krajobrazie, że lokalizacja jest niesamowita, do tego kształt też robi swoje – łącznie cała konstrukcja mieży 91 metrów. Być może największym atutem Jested Hotel są jednak widoki, bo z wieży możemy podziwiać trzy kraje: Polskę, Niemcy i Czechy.

Magic Mountain

Magic Mountain

Wygląda jak żywcem wyjęta z powieści fantasy. O, taki hotel dla hobbitów, jakiś element dekoracji, który został porzucony po filmach o Narnii. Ale nie, ten motelik, po którego ścianie (?) spływa strumień (!), a cały jest porośnięty najróżniejszej maści roślinami, istnieje i jeśli tylko akurat będziesz w Chile, możesz tam zamieszkać. W całości zbudowany z drewna i kamieni, ma dziewięć pokojów, mieści się w sercu rezerwatu Hulio Hulio, ale wewnątrz masz wszelkie nowoczesne udogodnienia.

Pałac na jeziorze

Lake Palace

Zbudowany w połowie XVIII wieku przez maharadżę, pałac na jeziorze był miejscem, w którym wypoczywała hinduska rodzina królewska. To był dla nich letni kurorcik, trzeba przyznać: mieli gust i rozmach. Dziś to zabytek najwyższej rangi, a zarazem unowocześniony tak, by robił za kapitalny hotel. A i naturalnie korzysta ze swojej lokalizacji, wyglądając nieprawdopodobnie, a w środku oferując na przykład pływające ogrody.

Mecca Royal Clock Tower

Makkah-Clock-Royal-Tower-Hotel

Potężne gmaszysko, którego najwyższa wieża wznosi się aż na 601 metrów, a poza nią jest jeszcze sześć innych, wszystkie na około ćwierć kilometra wysokości. To nie tylko jeden z najwyższych obiektów świata, ale zdecydowanie jeden z najmasywniejszych. Ale cóż, gdzie jak gdzie, ale o rzut beretem od Mekki taki hotel ma szansę być cały czas zapełnionym. Tak jest, z okien Mecca Royal Clock Tower widać najświętsze dla wyznawców islamu miejsce.

Xiangshawan Desert

Xiangshawan Desert

Po cholerę jechać na pustynię? A jednak, jeśli tylko sobie zamarzycie takową zwiedzić, jest Xianghsawan w Mongolii. Pomysł interesujący na pierwszy rzut oka, ale pozostaje pytanie – co tam robić? Ano, można uskuteczniać wycieczki na wielbłądach, a więc jak zwykle zwiedzać, ale i popularny jest… desert surfing. Nie wiemy co to, ale spróbowalibyśmy.

Sun Cruise Hotel

Sun Cruise Hotel

Wygląda jakby ktoś był najgorszym kapitanem świata i udało mu się wprowadzić statek rejsowy na klif. Ale to wszystko przemyślna strategia, bo co by nie mówić, skoro właśnie piszę o tym hotelu, to jest on szeroko znany na świecie, choć lokalizacja rewelacyjna nie jest (ot, taki tam, koreański kurort). W środku, oczywiście, najwyższy standard.

King Pacific Lodge

King Pacific Lodge

Skoro statek na ziemi, to czemu nie pływający dom? A co, jak się bawić to się bawić. Ciekawe czy koreańczycy ukradli pomysł kanadyjczykom (ta pływająca chata to ich dzieło), czy na odwrót. Dzięki takiemu a nie innemu kształtowi, King Pacific Lodge jest wpuszczany nawet na tereny rezerwatów, gdzie nigdy nie znajdziecie statku rejsowego.

Arbez Hotel

Arbez Hotel

Nie wygląda imponująco, co? No i szczególnie nie jest. Ma ledwie dwie gwiazdki, obiekt jak obiekt, żadna sensacja. Ale znowu kluczowa tutaj jest lokalizacja: Arbez Hotel mieści się dokładnie na granicy pomiędzy Francją i Szwajcarią. Śpisz u Helwetów, ale śniadanie jesz już u żabojadów. To jedyny taki hotel na świecie.

Sarova Saltlick Game Lodge

Sarova Saltlick

Dla fanów safari nie ma innej opcji. Wielu tych, którzy zaznali takich wrażeń, narzeka na niewygody. Tutaj macie safari z okien hotelowych, bo pokoje są umiejscowione dokładnie tam, gdzie codziennie są obecne dzikie zwierzęta. Nie spodziewajcie się basenów, pięciu plazm w pokoju ani gigantycznych apartamentów, ale kontaktu z dziką naturą, przy kawce i ciastku, jak najbardziej.

Dwór żyraf

Giraffe Manor

„Giraffe Manor” powstało w 1932 w Kenii. To znaczy początkowo było zwyczajnym dworem, rządził sobie tutaj Sir David Dunca. W 1974 jego wnuki założyły fundację wspierania dzikich zwierząt, przy okazji przygarniając parę małych żyraf będących w krytycznym stanie. Zwierzaki udało się odratować, a potem zadomowiły się, stadko się rozrosło. Dziś nie ma drugiego tak oswojonego, zachowują się raczej jak udomowione psy lub koty. A wszystko ledwie pół godziny od Nairobi.

Ocean Flower

Ocean Flower

Malediwy. Patrzysz na to zdjęcie i nie jesteś w stanie się oprzeć wizji siebie, gdzieś tam zkawaterowanego w jednym z tych fikuśnych domków. Podrywającego dziewczyny w barze na plaży, zabierającego eą na spacery po długich kładkach (albo na coś innego do swojego fikuśnego domku). Wspaniałe miejsce, temat pod wakacje życia.

Hotel de Glace

Hotel de Glacie

Aż się nie chce uwierzyć, że to prawda. Hotel w bardzo dużym stopniu stworzony z… lodu. Kanadyjczycy podrobili „Fortress of Solitude” Supermana i wcielili totalnie szalony pomysł w życie. Śpi się tu w czapkach, swetrze i grubych skarpetach, ale już drinki – chłodzą się same.

Bivacco Gervasutti

Bivacco Gervasutti

Zlokalizowana wysoko na zboczu Mont Blanc kapsuła, która wygląda, jakby za chwilę miała spaść w przepaść. Wystarczy, że parę osób w jej wnętrzu stanie po złej stronie i lecimy, co nie? Błąd. Ten malutki hotel (dla dwunastu osób) zapewnia nocleg i posiłki. Dotrzeć do niego to już sukces i powód do pochwalenia się. Potrzeba minimum kilku godzin wspinaczki.

Marques de Riscal

Marques de Riscal

A tu kogoś, zwyczajnie, pojebało. Wierzcie lub nie, gdzieś tam, wewnątrz, są 43 luksusowe pokoje. Lokalizacja: Hiszpania.

The Atomium

the-Atomium

Belgowie rzucili Hiszpanom wyzwanie. Ponoć hotel, ale wygląda jak baza główna najeźdźców z Neptuna.

Komentarze


Tagi: , , , , ,Back to Top ↑