Pan Mieczysław twarzą Galerii? Trzymamy kciuki!

Opublikowano Maj 2, 2015 | przez lucky bastard

Miejsce 11180156_849993658409308_2098556267_n

Opublikowano Maj 2, 2015 | przez lucky bastard

0

Biebera internet wysyłał na koncert do Korei Północnej, Pitbulla by podpisywał płyty na Alasce. Teraz internauci przejęli konkurs na twarz wrocławskiej Galerii Dominikańskiej. Głosowania nie wygra żadna z modelek, które w początkowej fazie przewodziły stawce, tylko niepozorny pan Mieczysław, którego Amerykanie nazwaliby trafnie „everymanem”. Co z takim wyborem zrobi Galeria pozostaje jednak otwarte. W siedzibie tamtejszych marketingowców pewnie mają ból głowy, choć tak naprawdę powinni otwierać szampany.

Konkurs padł ofiarą internetowego trollingu, ale przecież dzięki temu zyskał ogólnopolski rozgłos. Rywalizacja w tej branży jest ogromna, przebić się ze swoim przekazem coraz trudniej, a tymczasem tutaj udało się na wielką skalę. Marka Galerii zyskała na rozpoznawalności, to pewne, ale wciąż może wizerunkowo wiele przegrać. Na przykład ignorując wybory internautów, a na co zostawiła sobie furtkę.

Jaka to furtka? Do finałowej rundy dostaje się topowa dwudziestka, w której tak zwanych naturszczyków nie brakuje. Do tego dokooptowana zostanie dziesiątka według własnego uznania więc nawet jeśli internauci zapełnią całą dwudziestkę swoimi faworytami, i tak koniec końców żaden z nich może nie otrzymać nagrody. W finale stery przejmuje jury, które ocenia i wystawia noty wszystkim finalistom – wątpliwe, by i im w głowie był trolling.

Jeśli Galeria Dominikańska wybierze jeszcze jedną ładną buźkę, przegra kilkukrotnie. Po pierwsze, sprawa urosła medialnie i gdy okaże się, że postanowiono iść wbrew wyborowi większości, zrobi im to zły PR. Po drugie, zmarnują wielki potencjał. Bo tak, uczynienie pana Mieczysława twarzą galerii, a rozdanie nagród pieniężnych tym, których wybrali ludzie, to wielki potencjał. Pokazaliby w ten sposób, że mają dystans, poczucie humoru, że słuchają swoich klientów. Poza tym uczynienie „everymana” twarzą galerii zamiast jeszcze jednej ładnej buźki na plakacie? Jeszcze raz ich wyróżni z tłumu i znowu będzie zwrotem do klienta.

Komentarze


Tagi: , , ,Back to Top ↑