Peter Griffin na Instagramie! Wreszcie osoba, którą można folołować z czystym sumieniem

Opublikowano Kwiecień 15, 2014 | przez MB

peter

Nie mam konta na Instagramie i nigdy mieć nie zamierzałem. Nie chcę podglądać celebrytów ani żadnego swojego znajomego, nie lubię chwalenia się posiłkami, filtrów, fotek w lustrze i zdjęć z przymierzalni w River Island. Nikt też nie wydawał mi się na tyle interesujący, by zacząć go śledzić w sieci. Aż do teraz.

Swój oficjalny profil na Instagramie założył sam Peter Griffin. Kochający mąż i ojciec, głowa rodziny, lat 43. Otyły pracownik biurowy pewnego browaru, były inspektor bezpieczeństwa w fabryce zabawek. Nieokrzesany i niepełnosprawny intelektualnie. Popołudnia i wieczory spędza oglądając telewizję, pijąc piwo i słuchając KISS. Przyjaźni się z seksoholikiem, czarnoskórym i niepełnosprawnym.  Pozornie postać kompletnie niemedialna a jednak o wiele ciekawsza niż prowokująca Rihanna.

Specjalnie dla Griffina założyłem instagramowy profil i teraz mogę go folołować. Podobnie jak sto trzydzieści dziewięć tysięcy trzysta pięćdziesiąt jeden innych użytkowników z całego świata. Na taką osobowość w mediach społecznościowych czekałem odkąd powstały. Szczególnie, że Griffin już teraz jest mega sławny, bo przecież jest bohaterem najlepszej kreskówki w dziejach telewizji – „Family Guy”. Jego fanem jestem od lat, dlatego to właśnie on będzie pierwszym użytkownikiem Instagramu, któremu poświęcę dogłębną uwagę.

Powód jest prosty, profil Petera Griffina to bezczelna, dowcipna i cyniczna drwina z mediów społecznościowych oraz trendów w nich panujących. Peter strzela sobie samojebki, fotografuje żarcie, dokładnie dziesięć pieczonych ziemniaków, wrzuca zdjęcia śpiących ludzi (Lois), chwali się okazałymi obrażeniami ciała (krwawiący duży palec u stopy), upamiętnia głupie zdarzenia (obrzucone jajkami auto koguta) i nadużywa hashtagów. I choć profil wygląda rzeczywiście profesjonalnie, to prześmiewcze intencje są oczywiste.

lois insta

Nie da się jednak ukryć, że Peterowi przyświecają też inne cele. Już niedługo na rynku ukaże się nowa gra komputerowa inspirowana „Family Guy’em”. Profil na Insta to zatem nic innego jak akcja promocyjna komercyjnego produktu. Konto stworzyli ludzie z Fox, odpowiada za nie sztab marketingowców i scenarzystów, którzy w dzisiejszych czasach nie mogli wpaść na lepszy pomysł. Profilowi przybywa folołersów szybciej niż Madonnie kolejnych zmarszczek, choć w momencie gdy piszę ten tekst znalazło się na nim dopiero jedenaście zdjęć.

Niezależnie od tego, że akcja nastawiona jest na zysk i niektórzy fani mogą poczuć się oszukani, instagramowy profil Petera Griffina to nadal najlepsza rozrywka dla zjadaczy popkultury w ostatnim czasie. Oczywiście jeżeli ktoś kuma czaczę i podziela podobne poczucie humoru. Lepsza niż Kwejk, lepsza niż 9gag, lepsza niż Vinesy. Dla fanów serialu obowiązkowa, bo na fotkach Grffina często pojawiają się członkowie rodziny, przyjaciele i odwieczni wrogowie. Doskonała szydera z obowiązujących mód.

kogut

brzuch

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑