Piękna niepokorna: Cristina Scabbia – królowa gotyk metalu

Opublikowano Marzec 24, 2016 | przez MB

cristina-scabbia-3-1

W związku z tym, że zespół Lacuna Coil niedługo wydaje nową płytę, warto przyjrzeć się wokalistce tej formacji. Cristina Scabbia spodoba się nawet tym, którzy nie przepadają za gotyk metalem.

Ta seksowna wokalistka z powodzeniem mogłaby zostać maskotką cyklu „Piękna niepokorna”. Jest kwintesencją tego, co można pod tym pojęciem rozumieć. Ma w oczach seks, w ciele ogień, w głosie petardę, a w duszy Szatana.

Scabbia 2

Scabbia to frontmanka jednego z największych aktualnie zespołów z gatunku gotyckiego metalu, który na koncertach porywa tłumy, a tekstami piosenek przemawia do mrocznych dusz milionów fanów na całym świecie. Nasza dzisiejsza bohaterka jest jego motorem napędowym, jego sercem i zdecydowanie najatrakcyjniejszym członkiem. Chyba nikt z was nie ma wątpliwości, że na koncertach skupia na sobie największą uwagę.

Scabbia jest też najgorętszą laską w świecie muzyki metalowej. Od 2010 roku, kiedy magazyn „Revolver”, w którym potem zaczęła pisać felietony, prawie przyznał jej tytuł Hottest Chick In Metal, nic się nie zmieniło. Główna nagroda powędrowała wówczas w niewłaściwe ręce. Słusznego wyboru dokonały za to w 2006 roku dwa poczytne i kształtujące gusta metalowej braci magazyny, Hit Parader oraz Metal Hammer. Ten pierwszy umieścił wówczas Scabbię w setce najlepszych wokalistów wszech czasów, ten drugi odznaczył ją wyjątkowym tytułem Ikony w ramach przyznawania Metal Hammer Golden Gods Awards.

Bo oprócz zjawiskowej urody czarnowłosa piękność ma także wielki talent i głos jak dzwon. Na tzw. featuringach chcą ją mieć najwięksi, a mogą mieć tylko nieliczni. Do tej pory gościnnie występowała m.in. w utworach takich grup jak Alter Bridge, Apocalyptica oraz Megadeth.

Tym, którzy zupełnie nie wiedzą o czym mowa, niech wystarczy fakt, że Cristina Scabbia to chodzący seksapil i naprawdę ostra laska. Żeby to docenić i dać się uwieść jej urokowi nie trzeba znać się na metalu, nie trzeba nosić glanów, ani farbować włosów na czarno, nie trzeba nawet słuchać Lacuna Coil. Przez nią lub wręcz dla niej można jednak zacząć.

Tylko nie można zakochać się za bardzo, ponieważ Scabbia od lat jest partnerką amerykańskiego bysiora typu wiking Jamesa Roota, który na co dzień szarpie wiosło w grupie Slipknot. Za to zawsze można darzyć ją uczuciem czysto platonicznym.

Scabbia

 

Scabbia 4

 

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑