Piękna niepokorna: Halima Aden – modelka w hidżabie

Opublikowano Luty 23, 2017 | przez MB

Halima

Kiedy w cyklu „Piękna niepokorna” prezentujemy modelki, to najchętniej wybieramy te, które mogą pochwalić się pikantnymi zdjęciami. Jednak dla dziewczyny, która nawet dla najsłynniejszych fotografów nie ściąga swojego hidżabu, z przyjemnością zrobimy wyjątek.

Wbrew pozorom redakcja Wyszło ceni w kobietach nie tylko ich pociągające atuty fizyczne, ale także silne charaktery. Muzułmanka Halima Aden podbijając świat mody zaprezentowała jedno i drugie. Właśnie podpisała kontrakt z IMG Models, czyli jedną z największych agencji modelek na świecie, ale zrobiła to na własnych warunkach. Jednym z nich, i zapewne najważniejszym, było pozowanie w hidżabie niezależnie od sławy fotografa, prestiżu magazynu lub konwencji pokazu. Takie postawienie sprawy bardzo nam się podoba. Jak widać, na najwyższym szczeblu show biznesu liczy się konkret. I coraz większe znaczenie zaczyna mieć różnorodność. Agencja najprawdopodobniej obrała taki kierunek: pięknych i popularnych modelek jest wiele, ale tylko jedna z nich nosi hidżab.

Halima 2

Aden jest Somalijką, ale urodziła się w kenijskim obozie dla uchodźców. Ma zaledwie dziewiętnaście lat i wielką karierę przed sobą. Na stałe mieszka w Stanach Zjednoczonych i jest z tym krajem na tyle zżyta, że w 2016 roku wystartowała w konkursie Miss Minnesota. Oczywiście w hidżabie. W konkurencji bikini, zamiast w dwuczęściowym stroju kąpielowym, wystąpiła w muzułmańskim burkini. Wygrała i zwróciła na siebie oczy mediów, które z zachwytem rozpisywały się o jej sukcesie. Na kolejne nie musiała długo czekać. Zaraz po konkursie zadebiutowała na nowojorskim fashion weeku, gdzie zrobiła prawdziwą furorę idąc w pokazie kolekcji Yeezy 5 będącej efektem współpracy Adidasa z Kanye Westem.

Teraz modelka zaczyna kolekcjonować swoje pierwsze okładki. W marcu 2017 roku Halima Aden pojawi się na froncie nowego numeru CR Fashion Book, magazynu prowadzonego przez Carine Roitfeld, byłą redaktor naczelną francuskiego Vogue’a.

Halima 3

Być może nasza piękna niepokorna zapoczątkuje w światowej modzie nowy trend i być może jej przypadek będzie sygnałem dla innych agencji modelingowych do stawiania na rozmaitość. To jednak Halima Aden na zawsze pozostanie już pierwszą top modelką w hidżabie. Nie wiemy jak Wy, ale my widzimy w tej historii potencjał na dobry film biograficzny. Może nawet oscarowy.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑