Piękna niepokorna: Katheryn Winnick, czyli królowa Wikingów

Opublikowano Kwiecień 27, 2016 | przez MB

Winnick 3

„Wikingowie” to serial, któremu śmiało moglibyśmy wystawić wysoką, ale mimo wszystko nie najwyższą ocenę. Za to wcielającej się w postać Lagerthy Katheryn Winnick dajemy dziesięć na dziesięć.

Tak świetnie skrojonej postaci kobiecej na ekranie nie widzieliśmy już dawno.  Jest w niej wszystko: seks, pazur, kobiecość, drapieżność, piękno, wdzięk i siła. Duża w tym zasługa scenarzystów, ale gdyby nie Winnick, Lagertha byłaby pewnie jedną z wielu bohaterek, jakie znamy z filmów akcji, która po prostu nie przeszkadza i stanowi jedynie ładne tło dla głównych bohaterów. Piękna niepokorna, o której piszemy poniżej, ma bowiem wszelkie predyspozycje do bycia królową wikingów.

Winnick 2

Wygląda tak jak powinna, czyli zjawiskowo i ponętnie, a w scenach walki radzi sobie znakomicie. Urodę zawdzięcza swojemu ukraińskiemu pochodzeniu (aktorka urodziła się jako Keterena Anna Vinitska i do ósmego roku życia mówiła tylko po ukraińsku), zaś pasji i ciężkiej pracy umiejętność spuszczenia delikwentowi porządnego łomotu – od siódmego roku życia trenuje sztuki walki. W wieku trzynastu lat miała już czarny pas w taekwondo. Ponadto zdobyła czarny pas drugiego stopnia w karate i srebrny medal na kanadyjskich mistrzostwach. Z czasem doszła już do takiej perfekcji, że była gotowa do założenia własnej szkoły – miała wtedy dokładnie lat szesnaście. Jej studio sztuk walki szybko odniosło sukces i rozrosło się w sieć z filiami w Nowym Jorku i Toronto. Gdy stuknęło jej oczko, była już właścicielką trzech świetnie prosperujących szkół.

Choć od dziecka szkoliła się w tych szlachetnych odmianach walki,  zadziorności i ciągot do ulicznego klimatu również jej nie brakowało. Mając czternaście lat została wyrzucona z wakacyjnego obozu za niebezpieczne i lekkomyślne zachowanie. Nie była najlepiej poukładaną nastolatką, taką którą nauczyciele stawialiby za wzór cnót. W okresie dojrzewania była raczej typem chłopczycy. Ten typ w przyszłości został nie tylko zawodowym karateką, ale także licencjonowanym ochroniarzem.

Winnick 4

Mimo to, gdy teraz prezentuje się w seksownej sukience lub pozuje w samej bieliźnie, mało kto nie znając jej przeszłości powiedziałby, że Winnick jest profesjonalnym zabijaką. Swoje dzikie oblicze ujawnia dopiero w kostiumie Lagerthy. W innych rolach reżyserzy korzystali przede wszystkim z jej urody. I choć szeroki odbiorca kojarzy ją przede wszystkim z „Wikingów”, to gwiazda ma już na swoim koncie występy w ponad czterdziestu produkcjach, w tym w „Pan i Pani Killer”, „Miłość i inne używki”, „50 pierwszych randek” oraz w takich serialach jak „Dr House”, „CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas” czy  „Kości”. Żeby na ekranie wypadać jak najlepiej, studiowała aktorstwo w prestiżowym New York’s William Esper Studio i trenowała u boku Markjana Winnicka – brata, który także został aktorem. Jej drugi brat z kolei, Adam, jest żołnierzem, który walczył w Afganistanie.

Ze swoim charakterem i umiejętnościami nasza bohaterka pewnie też dałaby sobie radę na froncie. Poszła jednak drogą aktorstwa i jesteśmy jej za to bardzo wdzięczni. Jest boska.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑