Piękna niepokorna: Kinga Baranowska

Opublikowano Lipiec 20, 2015 | przez lucky bastard

Inspirujące kinia

Opublikowano Lipiec 20, 2015 | przez lucky bastard

0

Kinga Baranowska z łatwością mogłaby zostać bohaterką innych naszych serii, jak „sportowiec” czy „człowiek, który w tym tygodniu podbił świat”. Nie wykluczamy, że w niedalekiej przyszłości poświęcimy jej na naszych łamach zdecydowanie więcej miejsca. Grzechem jednak byłoby pominięcie naszej himalaistki w kategorii „piękna niepokorna”, bo oprócz robiących wrażenie osiągnięć, jej niezaprzeczalnym atutem jest uroda.

Urodziła się w Wejherowie, ale nigdy nie ciągnęło jej w stronę morza, nawet nie nauczyła się pływać. Za to góry kochała od zawsze. Ma zaledwie 160 centymetrów wzrostu i waży niecałe 50 kilogramów, a mimo to wybrała sport, który jest domeną mężczyzn. Jak sama mówi, na wyprawach przeważnie jest jedyną kobietą, a faceci próbują ją podrywać nawet wysoko w górach. Patrząc na jej zdjęcia, to całkiem zrozumiałe.

Kobietom nie powinno się zaglądać w metrykę, ale tutaj zrobimy wyjątek. W tym roku Kindze stuknie czterdziestka, więc z pewnością nie można powiedzieć, że z wiekiem traci urodę. Przeciwnie, to wciąż piękna kobieta ze skrajnie wytrenowanym organizmem. Od dłuższego czasu znajduje się w najwyższej fizycznej formie, co widać po jej licznych wyprawach oraz – a jakże – po sportowej sylwetce. Dość napisać, że Kinga chodzi w Himalaje z plecakiem o ciężarze dochodzącym do 50 procent wagi jej ciała.

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o niej z powodu wejścia na dziewiąty już ośmiotysięcznik. Do tak zwanej Korony Himalajów zostało już tylko pięć szczytów i – widząc jej determinację – z pewnością osiągnie swój cel. Baranowska już teraz należy do ścisłej czołówki kobiecego himalaizmu, a pod względem liczby zdobytych ośmiotysięczników zajmuje szóste miejsce na świecie. Jak wielu polskich sportowców może o sobie powiedzieć: jestem szósty na świecie?

W przypadku Kingi Baranowskiej uroda jest tylko dodatkiem, bo zasłynęła z czegoś zupełnie innego. Nie zmienia to jednak faktu, że to naprawdę piękna kobieta:

FOT:
https://www.facebook.com/KingaBaranowskaClimber/
http://www.kingabaranowska.com/

Komentarze


Tagi: , , ,Back to Top ↑