Piękna, niepokorna: Lana Del Rey

Opublikowano Maj 13, 2015 | przez lucky bastard

1212

Jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w muzyce ostatnich lat. Zapytacie – pod jakim względem? Odpowiemy: właściwie pod każdym. Niezłe z niej ziółko. Kiedy okazało się, że wzruszająca historia jej życia w głównej mierze jest wymysłem marketingowców, tysiące się od niej odwróciły, a miliony… pokochały. Przed wami przepiękna, tajemnicza, nieprzebierająca w słowach i bezpośrednia Lana Del Rey.

Chyba nie ma człowieka, który nie skojarzyłby jej największego przeboju – “Summertime Sadness”. Wiele jej utworów, śpiewanych melancholijnym, ociekającym erotyzmem głosem, nieczęsto w towarzystwie odważnych teledysków, wpada w ucho. Ale recenzowanie muzyki zostawmy dziennikarzom muzycznym. My skupimy się na jej ciekawym życiorysie, stylu bycia. No i – co chyba wszystkich interesuje najbardziej – zobaczymy kilka kapitalnych zdjęć.

Zaczęło się w 2011 roku, kiedy do internetu wypłynęły klip z piosenką “Video Games”. Nikomu nieznana, piękna, zdolna dziewczyna zawojowała serca milionów słuchaczy na całym świecie. Pozwoliła im odkryć nowe brzmienie i budziła fascynację. Wszyscy byli zachwyceni, ale dziennikarze węszyli podstęp, a wzruszające historie o dorastaniu w przyczepie kempingowej i pracy w schronisku dla bezdomnych wkładali między bajki.

I mieli rację, bo Elizabeth Grant – jak brzmi jej prawdziwa tożsamość – jest córką milionera Boba Granta, który fortuny dorobił się na sprzedaży domen internetowych. Opowieści o biedzie okazały się podpuchą, a pseudonim Lana Del Rey wymyślili jej zatrudnieni marketingowcy. Tak, żeby chwycił i pasował do granej przez nią muzyki. Od początku była produktem przygotowywanym na sprzedaż. Udało się.

Do dziś Lana bardzo rzadko i niechętnie wspomina czasy przed wielką karierą. W jednym z udzielonych niedawno wywiadów śmiało przyznała, że po drodze przespała się z wieloma mężczyznami z branży, ale jest poirytowana, bo akurat żaden z tych konkretnych szczęściarzy nie pomógł jej w odniesieniu sukcesu.

Fakt jednak jest taki, że mimo wielu niejasności i oskarżeń – nawet tych zarzucających jej kompletny brak talentu do śpiewania – ma miliony fanów na całym świecie, a jej głos – przerabiany, czy nie przerabiany komputerowo – potrafi hipnotyzować. Zupełnie jak spojrzenie. Zobaczcie sami. Niech kłamie dalej, a my i tak będziemy ją uwielbiać.

2

lana-del-rey-hot-495514506

lana-del-rey-in-high-heels-and-legs

Clipboard01

Komentarze


Tagi: , , ,Back to Top ↑