Piękna niepokorna: Michelle Rodriguez

Opublikowano Marzec 16, 2015 | przez MB

rodruguez

Rozpoczynając cykl poświęcony kobietom pięknym i niepokornym od razu pomyśleliśmy o Michelle Rodriguez. Wyjątkowa uroda, będąca rezultatem płynącej w niej mieszanki portorykańskiej i dominikańskiej krwi, zestawiona z łobuzerskim urokiem, czynią z niej kandydatkę idealną. I też dobrze się składa, ponieważ na marzec planowana jest światowa premiera „Szybkich i wściekłych 7”.

W znanym sensacyjnym cyklu Rodriguez wciela się w postać seksownej Letty Ortiz, która ramię w ramię z mięśniakami ściga się sportowymi autami biorąc udział w nielegalnych wyścigach, strzela z pistoletu do oprychów, skacze po ciężarówkach i wymienia olej silnikowy. Tego typu roli nie dostaje się przez przypadek. Nasza bohaterka została obsadzona, jak to się mówi, po warunkach. Aktorka przypomina koleżankę z dzieciństwa, która zamiast bawić się lalkami i grać w „Simsy”, wspinała się po drzewach i jeździła na bmx’ie. W takich dziewczynach najczęściej się podkochiwaliśmy. Zamiłowanie do zadziornych lasek zostało nam, jak widać, do dziś.

rodriguez 6

Michelle Rodriguez na ekranie rzadko kiedy można zobaczyć w roli zwiewnej i niewinnej nimfy, która naiwnie trzepocze rzęsami i nie używa brzydkich słów. Jej drugie najbardziej znane oblicze to Ana Lucia Cortez z serialu „Zagubieni”. Niedostępna, opryskliwa i nieokrzesana policjantka i ochroniarz.

W filmie „Inwazja: Bitwa o Los Angeles” pojawiła się jako sierżant techniczny, w „BloodRayne” walczyła z wampirami, w „Resident Evil” i „Resident Evil: Retrybucja” – z zombiakami. W „S.W.A.T. Jednostka specjalna” partnerowała Samuelowi L. Jacksonowi i Colinowi Farrellowi współtworząc elitarny oddział, a w „Avatarze” jako dzielny żołnierz walczyła ze stworami z obcej planety.

Mimo że częściej można ją zobaczyć w mundurze niż w bikini, regularnie znajduje się w zestawieniach najbardziej seksownych kobiet globu (w swoich zestawieniach umieszczały ją takie magazyny jak „Stuff”, „Maxim” i „FHM”). I trzeba przyznać, że z bronią w ręku jest zmysłowa jak mało która aktorka kojarzona z filmami akcji. Jak mało która aktorka kojarzona z filmami akcji jest też prawdziwie niesforna i nieprzewidywalna. Jej charakterowi najbardziej odpowiada chyba debiut na dużym ekranie – „Zbuntowana” w reżyserii Karyny Kasamy, w którym brawurowo wcieliła się w bokserkę Dianę Guzman.

Prywatnie nasza pierwsza piękna niepokorna nie należy do grzecznych dziewczynek (w końcu nie byłaby niepokorna). Można powiedzieć, że swój wizerunek kreuje konsekwentnie. Najbardziej znane jest jej zamiłowanie do alkoholu, które bardzo często lubi łączyć z jazdą samochodem. Na koncie ma liczne mandaty za przekroczenie prędkości, wielokrotne zatrzymania za jazdę pod wpływem, tysiące dolarów grzywny, a nawet wyroki skazujące ją na odsiadkę w więzieniu.

Kilkakrotnie sądownie została skierowana na udział w programach odwykowych, z których korzystała wedle własnego uznania. Godzin, jakie spędziła na wykonywaniu prac społecznych, prawdopodobnie już nie jest w stanie zliczyć. Rodriguez nie bawi się jednak w publiczne kajanie się i przepraszanie fanów, dlatego przez wielu może być uważana za tupeciarę. Wychodzi z założenia, że nikomu nie musi się tłumaczyć ze swojego życia. Niezależnie od tego, czy jest to rola w kiepskim filmie, czy kolejny skandal. A akurat w konsternowaniu opinii publicznej jest tak samo dobra jak w strojeniu groźnych min.

Głośna afera z jej udziałem rozegrała się w 2002 roku, kiedy została aresztowana za pobicie i napaść na swoją współlokatorkę (zarzuty ostatecznie wycofano). Jedenaście lat później okazało się, że przemoc fizyczna nie szokuje tak bardzo jak coming outy na tle seksualnym. W 2013 roku słynna Letty w wywiadzie dla tygodnika „Entertainment Weekly” wyznała, że jest biseksualna: „Rajcują mnie obie płci. Robię to, co mi się podoba. Jestem zbyt kurewsko ciekawa świata, żeby siedzieć bezczynnie, kiedy mogę eksperymentować. Mężczyźni są intrygujący, laski tak samo”. Tym cytatem mocno zwróciła naszą uwagę. W 2014 roku ujawniła swój związek z gorącą modelką Carą Delevinge. Wtedy zaimponowała nam jeszcze bardziej. Ameryka za to oniemiała.

rodriguez 2

Nam z kolei szczęki opadły do samej ziemi, gdy naszą bohaterkę zobaczyliśmy w „Maczecie” Roberta Rodrigueza (zbieżność nazwisk przypadkowa). Zarówno pierwsza jak i druga część filmu stanowią kwintesencję obecności Michelle Rodriguez w światowej kinematografii. Aktorka elektryzuje seksapilem i imponuje zdecydowaniem. Jednym razem chcielibyśmy zaciągnąć ją do łóżka, drugim – wolelibyśmy nie spotkać jej w ciemnym zaułku. Za każdym jednak razem pamiętamy, że Rodriguez to nie tylko piękna twarz, wspaniale wyrzeźbione ciało i silny charakter. Prawdopodobnie podobałaby się nam dużo mniej, gdyby była złą aktorką (za rolę w „Zbuntowanej” otrzymała The Las Vegas Film Critics Society Award oraz Deaxville Festival of America Cinema Award. Zdobyła też nagrodę Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych, Independent Spirit, Nagrodę Gotham, a także nominacje do Czarnych Szpuli oraz Saturna). Prawdopodobnie podobałaby się jeszcze bardziej, gdybyśmy mogli zobaczyć ją w akcji w jednym z amerykańskich klubów, w których z pasji dorabia jako DJ.

rodriguez 5

rodriguez 7

Michelle Rodriguez jest nie tylko kumpelą z podwórka. To ucieleśnienie pięknej, silnej i przebojowej kobiety, która nie boi się trudnych wyzwań, zarówno zawodowych jak i życiowych. Zanim zagrała Dianę Guzman, nie miała pojęcia o boksie, zanim zagrała Letty Ortiz nie miała prawa jazdy. Zanim przyznała się do biseksualizmu, nie była uczciwa z samą sobą krytykując wszystkie wcześniejsze doniesienia na ten temat. Jej trudny charakter również stanowi dla niej samej duże wyzwanie. Mężczyzn zaś przyciąga.

Komentarze


Tagi: , , , , , ,Back to Top ↑