Piękna niepokorna: Roberta Mancino – modelka, która skacze nago z samolotu

Opublikowano Czerwiec 30, 2015 | przez MB

roberta mancino

Gdyby nie istniała taka kobieta jak Roberta Mancino, należałoby ją wymyślić.

Biografia naszej bohaterki rozpoczyna się standardowo. Jako śliczna włoska dziewczyna z zadatkami na modelkę, zaczęła robić karierę. Pozowała do pierwszych zdjęć i podbijała pierwsze wybiegi. W krótkim czasie trafiła do sesji dla Vougue’a i Vanity Fair. Mancino okazała się jednak odważniejsza niż inne piękne rodaczki i ściągając coraz więcej ubrania przed obiektywem wylądowała na rozkładówce Maxima. Trzeba przyznać – robiła wrażenie (nadal robi). Świat podbiła jednak czymś zupełnie innym. Dalszy ciąg historii jest zaskakujący.

Słyszeliście o lasce, która czterokrotnie skakała na golasa ze spadochronu i pozowała w tym czasie do zdjęć? Jeśli tak, to najprawdopodobniej słyszeliście o dzisiejszej pięknej niepokornej. Roberta Mancino wyniosła modeling na zupełnie inny poziom. Można powiedzieć, że ten najwyższy.

To zapalona miłośniczka adrenaliny i rozrywek o podwyższonym stopniu ryzyka. Skacze nie tylko ze spadochronu. Uprawia też tzw. base jumping (skoki z najwyższych budynków) i wingsuiting (to ta dyscyplina, w której ochotnik zakłada kostium upodabniający go do szynszyla) rozwijając prędkości przekraczające dwieście kilometrów na godzinę. Podczas jednej próby może przebywać w powietrzu nawet kilka minut. Łącznie na koncie ma ponad siedem tysięcy skoków. Co lekko rozczarowujące, zdecydowana większość z nich to skoki w ubraniu.

Swojej zajawki nie traktuje czysto rozrywkowo. W temperamentnej Włoszce tli się ogień rywalizacji. Stąd np. nagrody zdobywane podczas turniejów organizowanych w Rosji, w Szwajcarii, w Kalifornii oraz na Florydzie i kilka europejskich rekordów, które udało jej się pobić. Na co dzień modelka dorabia sobie jako instruktorka spadochroniarstwa. I ma charakter twardy jak stal. Podczas wyczynowych akrobacji pięciokrotnie coś poszło nie tak, gwiazdę przeszył dreszcz emocji, ale i tak zachowała spokój ratując się spadochronami awaryjnymi.

Najwyraźniej jednak nie poobijała się zbyt mocno, bo w 2010 roku została wybrana przez magazyn Men’s Fitness najseksowniejszą sportsmenką na świecie.

roberta mancino 3

To jednak nie wszystko. Kiedy Roberta nie skacze z wysokości, to… schodzi na głębokości. Pływa z rekinami i wielorybami. Specjalnie do jednej z sesji zdjęciowych pozowała w towarzystwie jeszcze dziwniejszych morskich okazów.

Dla włoskiej modelki i sportsmenki granice nie istnieją. A jeśli nawet, to z całą pewnością pewnego dnia je przekroczy. Swoją drogą, ciekawe czy trudniej jest wyskoczyć z samolotu lecącego wiele tysięcy metrów nad poziomem morza, czy przestrzegać drakońskiej diety?

roberta mancino 2

Komentarze


Tagi: , , , , ,Back to Top ↑