Piękna niepokorna: Sky Ferreira – dziewczyna, w którą wierzył sam Michael Jackson

Opublikowano Kwiecień 7, 2016 | przez MB

sky

Młoda, zdolna, popularna. W dodatku piękna, zadziorna, z duszą prawdziwego balangowicza. Robi karierę, ale ma w dupie show biznes. Strzela sobie zdjęcia z Marylinem Mansonem i wspiera fundację Davida Lyncha. Śpiewa electropop, ale duszę ma rock’n’rollową.

Do takich dziewczyn jak Sky Ferreira mamy wielką słabość. To typ słodkiej i uroczej łobuziary, która swoim spojrzeniem rozczula, ale potrafi też zabić. Jest wokalistą, tekściarką, aktorką i modelką, konsekwentnie podbija Instagram, na którym śledzi ją już prawie siedemset tysięcy użytkowników. Jej klipy zbierają wyświetlenia liczone w milionach. Gdyby chciała, już teraz, czyli mając dwadzieścia cztery lata, mogłaby być gwiazdą z absolutnego topu. Jej niepokorna natura nie pozwala jej jednak na to, żeby wdzięczyć się i pindrzyć jak inne celebrytki. W zupełnej zgodzie z nią był za to wyjazd w trasę w roli suportu dzikiej Miley Cyrus, dzięki któremu pokazała się światu w pełnej krasie i niejednokrotnie skradła show Hanie Montanie.

Biorąc pod lupę biografię dzisiejszej pięknej niepokornej warto rzucić okiem na jej dzieciństwo, które było dość nietypowe. Za wychowanie dziewczyny odpowiedzialna była głównie babcia. Szczęście w nieszczęściu, można powiedzieć. Babcia okazała się być prywatną fryzjerką… Michaela Jacksona, z którym współpracowała ponad trzydzieści lat. Chcąc nie chcąc Ferreira dorastała więc u boku samozwańczego króla popu, który nakłonił swoją fryzjerkę do zapisania wnuczki na lekcje śpiewu operowego. W wywiadach wspomina, że to był bardzo dobry czas.

sky 2

Na pewno o wiele lepszy niż dwie traumatyczne historie z okresu dorastania. Amerykanka oficjalnie przyznała, że w dzieciństwie była dwukrotnie molestowana. I to wcale nie przez Jacksona. Raz przez sąsiada, drugi raz przez nieznajomego, który włamał się do jej domu. Trudne chwile i trauma po tych zdarzeniach poskutkowały tym, że na pewien czas odcięła się od społeczeństwa i rzuciła liceum. Poszła w muzykę.

Ferreira zaczynała jak wielu innych młodych artystów – otworzyła konto na MySpace i tam wrzucała swoje kawałki. Nie mając jednak jeszcze piętnastu lat miała na tyle duży tupet, żeby odezwać się do prestiżowego duetu producenckiego Bloodshy & Avant i napisać mu, że jest zajebista. Chłopaki nie mieli wyjścia, nawiązali z nią współpracę i stworzyli razem materiał. Od razu zdobyli kontrakt
z Parlophone.

sky 3

Sky do tej pory ma na koncie trzy bardzo dobrze przyjęte EP-ki oraz wydaną w 2013 roku płytę „Night Time, My Time”. Zagrała też w trzech filmach fabularnych, w dwóch pojawiła się jako ona sama, a w dwóch zobaczymy ją jeszcze w tym roku. Jednym z nadchodzących jest produkcja „Elvis & Nixon”, w którym w tytułowe role wcielają się odpowiednio Michael Shannon oraz Kevin Spacey.

Pomimo młodego wieku artystka swojej popularności nie wykorzystuje jedynie do zdobywania lajków w mediach społecznościowych. Aktywnie wspiera organizacje charytatywne, w tym David Lynch Foundation, a także fundacje wspierające weteranów wojennych i bezdomnych. Popiera też terapeutyczne programy medytacji transcendentalnej.

Sky Ferreira to dziewczyna dojrzała i świadoma. Ambitna, ale zdystansowana do zahukanego świata. W dodatku bardzo sexy. Trzeba koniecznie śledzić rozwój jej kariery.

sky 4

 

 

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑