Jak wygląda pokój freelancera

Opublikowano Kwiecień 29, 2013 | przez MB

Ludzie pracujący jako freelancerzy mają życie jak w Madrycie. Wstają kiedy chcą, robią kiedy chcą (a jak nie chcą to nie robią), kontakt z szefem ograniczają do drogi mailowej, a zlecenia codziennie przynoszą im skrzaty. Jest to jednak egzystencja pełna wyrzeczeń i zaniedbań, jeżeli chce się być dobrym w swoim fachu i zarabiać kupę siana. Jedną z konsekwencji takiego stylu życia jest całkowite olanie porządku i ładu. Poniżej przeciętny pokój nieprzeciętnego freelancera.

biurko kopiakrzeszło kopia

 

1. Zegarek – koniecznie pozbawiony funkcji budzenia, bo przecież freelancer śpi, ile chce. Niezbędny, gdy do dupy dobiera nam się deadline, a na koncie 3,50 zł.

2. Naczynia (najczęściej brudne) – pozostałości po kolacji dnia poprzedniego. Albo śniadania sprzed dni trzech. Do końca nie wiadomo.

3. Łyżka/słoik witamin w torebce prezentowej – najpewniej element zestawu śniadaniowego z punktu 2. Konieczny w przypadku, w którym freelancer jest wychudzony i regularnie traci przytomność przy wchodzeniu po schodach.

4. Płyty i książki – te pierwsze zapewne nadal w niezniszczalnych folijkach, książki przejrzane raz w drodze ze sklepu do domu. Pozostawione oczywiście na wierzchu, bo laski lecą na intelektualistów.

5. Pożywienie – przekroczona data ważności to norma. Jabłka i banany za kilka dni zaczną gnić. Wtedy się je wyrzuci i kupi nowe.

6. Krzesło – nazywane tak tylko ze względu na obowiązujące konwenanse. Każdy, nie tylko freelancer, wie, że w istocie jest to podręczna szafa na ubrania czyste, brudne i „po domu”.

7. Banany – element pożywienia z punktu 5., który wkradł się w kadr. Znacie to?
http://kwejk.pl/obrazek/1529741/banany-sie-boksuja.html

sterta kopiakurz kopia

8. Sterta – w tym przypadku są to nieprzeczytane magazyny lifestyle’owe i opiniotwórcze. Równie dobrze mogą być to także umowy o dzieło, niezapłacone rachunki albo stare CKM-y.

9. Wesoły papież.

10. Kurz – każdy freelancer ma go pod dostatkiem. Bardzo często też pod biurkiem. Na zdjęciu opcja podłogowa.

 

szmieci szmieci kopia

 

11. Śmieci – koniecznie upchane w szkodliwych dla środowiska reklamówkach. Segregacja ograniczona do absolutnego minimum.

12. Napoje – najlepiej zapas na kilka tygodni. Wielodniowe ślęczenie przed komputerem o suchym pysku grozi odwodnieniem organizmu.

Komentarze


Tagi: , ,Back to Top ↑