Polak z nominacją do Nagrody Darwina? Należy mu się!

Opublikowano Lipiec 27, 2015 | przez lucky bastard

15-0127-Darwin-Awards

Jest w telewizji całkiem popularny program, który nazywa się „Śmierć na 1000 sposobów”. Aktorzy odtwarzają w nim wyjątkowe sytuacje, które zakończyły się ludzkimi zgonami – głównie takie, w których nieboszczycy wykazali się za życia wyobraźnią na poziomie dwuletniego dziecka. Pokazywane tam historie to w większości jednak smętne bajeczki w porównaniu z tym, co wydarzyło się w weekend w Warszawie. Polak też potrafi – w tym przypadku odebrać sobie życie w taki sposób, że przestajemy współczuć jego rodzinie.

Młody mężczyzna wybrał się z Bytomia do stolicy na koncert AC/DC. Wyjazd postanowił solidnie udokumentować, by – jak zgadujemy – móc pochwalić się przed znajomym. Idealna okazja do pstryknięcia kilku selfie. Zdjęcie pod Pałacem Kultury i Nauki, zdjęcie pod Stadionem Narodowym, pod sceną – do wyboru do koloru, miejscówek nie powinno mu zabraknąć. Nasz geniusz postanowił jednak podjąć rękawice w walce ze sztampą i rutyną. Podczas gdy inni zadowalali się zwykłymi fotkami, chciał mieć to jedyne, szczególne. Takie, które zapamięta do końca życia.

I prawdopodobnie mu się udało.

31-latek – a więc nie typowy szczyl – postanowił skoczyć do Wisły z Mostu Świętokrzyskiego, a swoją minę w locie uwiecznić za pomocą smartphone’a. Nie wiemy, czy doszło do magicznego pstryknięcia, bo telefonu nie znaleziono. Chłop wyłonił się z wody, próbował jeszcze się ratować, ale chyba przecenił swoje umiejętności pływackie.

Wiemy, że nabijanie się ze śmierci to grząski grunt i temat tabu – w miarę możliwości staraliśmy się zachować powagę – ale wybaczcie to przypadek szczególny. Naszym zdaniem należało go nagłośnić ku przestrodze dla innych, bo rozpowszechniająca się kultura selfie może przecież przynieść kolejne ofiary. By śmierć chłopaka nie poszła na marne, mamy nadzieję, że zostanie on doceniony przez kapitułę Nagrody Darwina.

„By upamiętnić osoby, które przyczyniły się do przetrwania naszego gatunku w długiej skali czasowej, eliminując swoje geny z puli genów ludzkości w nadzwyczaj idiotyczny sposób.”

Lepszego kandydata nie znajdziecie.

Komentarze


Tagi: , , , , ,Back to Top ↑