Polski Janusz potrafi błysnąć znajomością techniki. I kulturą. Brawo!

Opublikowano Lipiec 29, 2014 | przez Dżordż

zdjęcie-2

Kiedy polski turysta w przeciętnym wieku spotyka na zagranicznych wczasach dojrzałego Janusza, wpada w przerażenie. Boi się, że rodak narobi na obczyźnie wstydu na maksa: będzie bekał, pierdział, śmiał się najgłośniej na plaży, a kto wie, może nawet ostentacyjnie zleje się do wody.

Okazuje się jednak, że nie zawsze należy ufać stereotypom. Przekonałem się o tym dziś, na greckiej plaży. Kiedy spokojnie leżałem sobie na materacu racząc się frappe, usłyszałem kilka polskich zdań. Zerknąłem i zobaczyłem parę widoczną na zdjęciu. Kiedy sadowili się koło mnie pomyślałem: oo, będą kłopoty. Nic bardziej mylnego! Ci ludzie okazali się… europejscy. Nowocześni. Z klasą.

Pan nieustannie bawił się telefonem. Kiedy luba pływała, nagrywał jej wyczyny. Gdy wyszła z wody, skupił się na rozmowie telefonicznej. Komórka „przyspawała” mu się do ucha na tyle mocno, że rozmawiał przez nią nawet wtedy, gdy… czyścił leżak. Nie wiem, co bardziej mnie zdziwiło: że polerował go na połysk, czy że robił to i jednocześnie gadał przez telefon. Warto też dodać, że gdy gość skończył porządki, zabrał ze sobą kufle i odstawił do baru. Niby nic wielkiego, ale jakoś nie widziałem, żeby ktokolwiek inny na plaży zachował się podobnie.

Oczywiście wiem, że można przypieprzyć się do faceta, iż to wiocha nagrywać babkę, która pływa, ale szczerze to mnie to nie rusza. Oby nasi rodacy zawsze na zagranicznych wakacjach dopuszczali się tylko takich „przewinień”.

Co do pani: mimo wyglądu sklepowej z Suwałk, okazała się mega obyta z elektroniką. Najpierw czytała książkę na e-booku, potem przeglądała net w tablecie, a na końcu, o ile mnie wzrok nie mylił, wysyłała rodzinie/znajomym MMS-y z wywczasu.

Nieźle, nie zdziwię się jeśli ta sympatyczna parka po powrocie na kwaterę zmontuje w trudnych, motelowych warunkach film dokumentalny z dzisiejszego dnia, którego poziomu nie powstydziłby się sam Michael Moore…

Komentarze


Tagi: , , , , , , ,Back to Top ↑