Popek: czarny, ale biały

Opublikowano Listopad 3, 2014 | przez MB

popek

W rodzimym środowisku hiphopowym znany z udzielania się w składzie Firmy oraz z częstych występów gościnnych (Borixon, Jędker, Hemp Gru). Od ponad siedmiu lat siedzi w Wielkiej Brytanii i nasiąka zwyczajami tamtejszej sceny. Według niektórych Popek mocno przegina pałę.

W Internecie uważany za debila albo za stan umysłu.  Szyderstw pod adresem rapera poleciało w polskim necie sporo, memów jeszcze więcej. Internauci uważają, że postradał zmysły, że mu totalnie odwaliło. Są też tacy jak Mrjakleciziom:

„Moim zdaniem Popek to współczesny poeta I wzór do naśladowania dla młodych ludzi, a jego teksty powinny znajdować się w podręcznikach do języka polskiego dla klasy pierwszej szkoły podstawowej I być wspólnie omawiane przez dzieci oraz nauczycieli. Idiotą jest ten, kto się ze mną nie zgadza”.

(Aby nie pozostawić Mrjaklecizioma gołosłownym cytujemy fragment utworu „Dirty Diana”):

Kolejny koncert, jak zawsze wysoki lot
Mamy tu w chuj narkotyków i uderzamy na Squat
Brudna Darianna się czai na mnie jak drapieżny kot
She said I think u freaky but but I like you a lot

Ja mówię mam już dość, naprawdę chce mi się spać
Naprawdę padam na ryj, i strasznie męczy mnie kac
Bardzo Cię proszę ziom zawijaj Dariannę stąd
Nie obudzisz mnie Ty i najdroższy koks)

Fani nabijają mu miliony wyświetleń. Jarają się jego stylem, w którym czerpie w najlepsze od czarnoskórych ziomali. Dziary, złoty sikor, łańcuchy, sygnety, gołe laski w teledyskach, nawijka o melanżu, dissy na hejterów i wysławianie samego siebie. W tym momencie daleko mu do ulicznego rapu. Teraz to brytyjski gangster pełną gębą.

Gębą pełną złota. Jakiś czas temu Popek rozpoczął proces wymiany naturalnych zębów na protezy w całości wykonane z tego drogocennego kruszcu. Co więcej, gdy dzieło się dopełni, raper ma zorganizować publiczne wyrywanie obcęgami. Protezy będą rozdawane biednym.

Podobnych kontrowersji ma na kocie więcej – Popek wytatuował sobie gałki oczne. Popek wykonał kilka skaryfikacji twarzy. Popek podwiesił się na hakach w teledysku do kawałka „Pain By My Guest”.

Prawdopodobnie stąd tak wiele rozważań nad jego inteligencją.

Kto wie, być może wkrótce z Michaelem Jacksonem będzie łączyło go o wiele więcej niż przerobiony kawałek i już niedługo usłyszymy o operacji przeszczepu skóry Popka? Choć i bez niego to obecnie najbardziej czarny polski raper.

Budzi skrajne emocje, bo najprawdopodobniej właśnie o to mu chodziło, gdy haratał sobie twarz i dziarał gały. Szum, skandale i kontrowersje to woda na jego młyn. W połowie listopada ten młyn wydaje nową płytę Popka, która puchnie od gości: Małolat, Borixon, Kajman, Sobota, oprócz nich masa Brytoli. Fani spuszczą się ze szczęścia, zaś w sieci znów poleje się masa hejtu, szczególnie jeśli wyjdzie mu jakiś hit. Siejącym ferment raper zadedykował kawałek „Zamknij mordę”, kolejny literacki klasyk:

Jestem Popek i reprezentuje hardcore
Lamentujesz jak byś był moją matką
Wypierdalaj hejcie z tą pedalską gadką!
To jest rap! i hardcore
Muzyka niczym więcej jak tylko zabawką
W dalszym ciągu jestem dla was zagadką!
Co se myślisz pojebany Internauto?
To jest mój prywatny hardcore a nie kradzione auto

Mówisz! Jestem chorym skurwysynem
Mówisz! Zaśmiecam tylko rynek
Mówisz! Jestem beztalenciem
Mówisz! Moja płyta zerowe ma jebnięcie
Mówisz! Jestem już skończony
Mówisz! Mój styl jest spalony
Mówisz! Na mój temat same bzdury
Chłopcze stop! ZAMKNIJ MORDĘ!

Z Popkiem jest jak ze szpinakiem: albo się go kocha, albo nienawidzi.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , ,Back to Top ↑