Powygłupiaj się i żłóż życzenia, a dostaniesz 3 zł ty bezdomny pajacu

Opublikowano Sierpień 16, 2013 | przez ZP

Bezdomni_2123774

W wielu sytuacjach bezdomni bywają irytujący. Denerwują mnie kiedy latem zasypiają w autobusach, w których ich zapach powoduje odruch wymiotny u współpasażerów. Są wkurzający, gdy co 100 m w centrum Warszawy proszą o drobne, często w sposób agresywny lub wyjątkowo nachalny. Nie jestem ich wielkim fanem, ale pamiętam, że to są jednak ludzie. A skoro tak, należy im się szacunek.

Nie powinniśmy odnosić się do bezdomnych wulgarnie.  Nie mamy prawa się z nich nabijać. To, że jest nam od nich lepiej w życiu nie uprawnia nas do traktowania ich jak śmieci. A tak się, niestety, dzieje się dosyć często.

Najświeższy przykład: znajoma zobaczyła na warszawskim placu Trzech Krzyży grupę facetów, którzy zaoferowali biednemu człowiekowi pewien deal – damy ci 3 zł na piwo jeśli zrobisz z siebie durnia przed kamerami naszych telefonów. Masz skakać, błaznować i jeszcze składać życzenia koledze, który niebawem będzie obchodzić urodziny. Chcemy w ten sposób sprawić mu nietypowy prezent.

Bezdomny schował swoją dumę do kieszeni i pokornie zgodził się na tę propozycję. Zrobił z siebie idiotę za drobne, ponieważ nałóg okazał się silniejszy od godności.

Wykorzystywanie w ten sposób człowieka uzależnionego od alkoholu, a tym samym gotowego na wszystko w imię wypicia kolejnej butelki taniego wina/puszki piwa, jest wyjątkowo ohydne. Każdy, kto dworuje sobie z biedaka, jest jest ubogi. Nie materialnie, ale duchowo. Faceci z klasą i społeczną wrażliwością tak nie postępują. Patrzę na nasze społeczeństwo i dochodzę niestety do wniosku, że takowych jest coraz mniej. Dżentelmenów wypierają z tego świata prostacy. Intelektualistów – głupki. Im ich więcej, tym dziwniejsze pomysły wcielają w życie.

I tak się zastanawiam jaką atrakcję grupa podchmielonych kretynów wymyśli sobie np. w 2016 roku? Może, oby nie, doczekamy takich czasów, że w ramach prezentu dla kumpla spłodzą filmik na którym dla jaj podpalają jakiegoś żebraka?

Komentarze


Tagi: , , ,



Back to Top ↑