POV – dlaczego dopiero teraz?

Opublikowano Listopad 5, 2014 | przez Gofrey

Hardcore-film-POV-long-metrage-720x403

Okej, przyznajemy się bez bicia – widzieliśmy w życiu kilka filmów nakręconych z perspektywy POV, czyli „point of view” (po naszemu: punkt widzenia). Niestety, większość z nich to dość amatorskie produkcje, które w dodatku są wyjątkowo ubogie w dialogi, o fabule i akcji nie wspominając. A to po pierwsze dziwne – bo wydaje nam się, że ta perspektywa, dzięki kamerkom GoPro i popularności filmików kręconych tymi właśnie urządzeniami, powinna już dawno podbić świat. Po drugie – szkoda, bo POV w niektórych reklamach sprawdził się naprawdę świetnie.

By nie być gołosłownym, nasze ulubione filmiki z GoPro.

1) Legendarna reklama Nike:

 

2) Wcale nie mniej legendarna parodia reklamy Nike:

 

3) Formuła 1 Monte Carlo…

 

Jak widać, potencjał jest całkiem spory. Dlatego też ucieszyliśmy się, gdy znaleźliśmy na Wykopie filmik prezentujący jedną ze scen w powstającym właśnie filmie „Hardcore”. Wygląda na to, że idea POV w tym wypadku oznacza przeniesienie żywcem klimatu z gier komputerowych pokroju Call of Duty, w których oś akcji toczy się jednak mimo wszystko wokół strzelania. Wszystko wygląda na razie dość budżetowo, by nie powiedzieć wprost: biednie, ale liczymy, że szum wokół twórców sprawi, że inni pójdą w ich ślady, a i samo „Hardcore” może zostanie jeszcze solidniej dopracowane.

Aha, i ta wkurzająca scena roztrzaskania trzech gości w stylu filmów z Seagalem/van Dammem, gdy każdy zbir tańczy wokół bohatera…

 

Tak czy owak, sądzimy, że POV ma potencjał, nie tylko w branżach, w których funkcjonuje już od bardzo dawna. Zresztą, twórca „Hardcore” już wcześniej się nim bawił, między innymi w tej, wyjątkowo efektownej produkcji:

 

Trzymamy więc kciuki i podrzucamy na koniec jeszcze link do indiegogo.com, gdzie możecie wspomóc produkcję. Autorzy starają się za pośrednictwem serwisu zebrać fundusze na dokończenie filmu. Mamy nadzieję, że im się uda. Jeśli chcecie się dorzucić – zapraszamy tutaj: https://www.indiegogo.com/projects/hardcore-the-first-ever-action-pov-feature-film

Komentarze


Tagi: , , , ,Back to Top ↑