Praktyczne porady Wyszło: 3 książki, które ułatwią Wam życie

Opublikowano Styczeń 19, 2017 | przez MB

3 książki

Żebyście nie byli zdani wyłącznie na nasze praktyczne porady, poniżej przedstawiamy trzy książki mądrych i kreatywnych autorów, po które warto sięgnąć, aby wasze życie nabrało jakości, skile wskoczyły na wyższy poziom, a wiedza o świecie znacznie poszerzyła.

1. Piwo. Wszystko, co musisz wiedzieć, żeby nie wyjść na głupka, Tomasz Kopyra

Ta książka wypłynęła na fali popularności browarów rzemieślniczych oraz tapbarów. Coraz więcej Polaków uważniej selekcjonuje piwa, które pije, i jest w stanie więcej zapłacić za ich jakość. Niektórzy też sami zabierają się za browarnictwo i próbują się w tym hobby realizować we własnych domach. A Tomasz Kopyra napisał książkę zarówno dla konsumentów jak i dla początkujących piwowarów. Pisze m.in. o tym jak poprawnie degustować, jak odróżnić dobre piwo od złego, przedstawia techniki warzenia i sekrety przyprawiania, uczy czytania etykiet i rozpoznawania gatunków. Można mu zaufać, bo wygląda na gościa, który zna się na rzeczy. Jest założycielem Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych, certyfikowanym sędzią i cenionym krytykiem. Można też zobaczyć go na YouTubie, gdzie naprawde wypowiada się z sensem.

2. Sztuka kochania, Michalina Wisłocka

Wkrótce do kin trafi film „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Trudno się więc dziwić, że na tapetę powrócił temat najsłynniejszego i najbardziej kontrowersyjnego poradnika miłosnego, jaki kiedykolwiek trafił na polski rynek. Cenzurowany, zakazywany, wzbudzający wiele emocji w latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku. W dwudziestym pierwszym ukazało się jego wznowienie wzbogacone o rozdział poświęcony antykoncepcji. Poza tym znajdziecie w tej książce szczegółowe opisy pozycji, techniki sprawiania przyjemności, listę zabaw erotycznych, pikantne sztuczki oraz sposoby na ożywienie życia seksualnego w związku. Wisłocka radzi też jak dotrzeć do partnerki, jak poznać jej pragnienia i jak rozbudzić w niej dzikie żądze. Pozycja absolutnie obowiązkowa. Radzimy kupić, przeczytać i postawić na półce zaraz obok „Pana Tadeusza”.

3. Po prostu przyjaźń, Hanna Rydlewska

Rzecz dla tych, którzy nie odbierają życia zero-jedynkowo. Książka autorstwa Hanny Rydlewskiej przedstawia przyjaźń we wszystkich jej odcieniach i jest lekturą o bardzo metafizycznym charakterze. Zrozumiemy tych, którzy po przeczytaniu słów „przyjaźń” i „metafizyczny” uznają, że to jakieś tanie gówno dla samotnych lasek po trzydziestce, ale tym, którzy nie zobaczyli w nich nic zniewieściałego, możemy gorąco ten poradnik polecić. Autorka porusza tytułowy temat z wielu stron i przy pomocy psychologów i socjologów analizuje związane z nim zagadnienia. Nawet te najtrudniejsze. Jak odróżnić przyjaźń od miłości, jak poradzić sobie w toksycznej relacji, czy wybaczyć przyjacielowi brak lojalności, czy warto łączyć przyjaźń z seksem, czy kontakt z byłą dziewczyną jest zdrowy (na temat też mamy coś do powiedzenia: http://wyszlo.com/najlepszy-kontakt-z-byla-to-brak-kontaktu/) itd. W książce pada wiele mądrych zdań, które warto zapamiętać.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑