Praktyczne porady Wyszło: 3 książki, które ułatwią Wam życie

Opublikowano Luty 14, 2017 | przez MB

książki collage

Żebyście nie byli zdani wyłącznie na nasze praktyczne porady, poniżej przedstawiamy trzy książki mądrych i kreatywnych autorów, po które warto sięgnąć, aby wasze życie nabrało jakości, skile wskoczyły na wyższy poziom, a wiedza o świecie znacznie poszerzyła.

Superdrwal. Książka o rąbaniu – Frank Philbrick, Stephen Philbrick

Moda na mężczyzn drwaloseksualnych podobno już minęła, ale prawda jest taka, że brodaty chłop machający siekierą zawsze będzie robił na kobietach wrażenie. Dlatego jeśli zależy wam na powodzeniu wśród płci pięknej, sięgnijcie po „Superdrwala”. Ta książka przeprowadzi was przez wszystkie techniki bezpiecznego i skutecznego ścinania drzew, wytłumaczy jak poprawnie rąbać i suszyć oraz w jaki sposób ogrzać na przykład leśną chatę, i zadbać o przytulną atmosferę. Panowie Philbrick doradzą wam także w kwestiach doboru odpowiedniego sprzętu, rozpalania ogniska, pracy zespołowej w lesie oraz wycinania w zgodzie z naturą. Z ich wskazówek powinni skorzystać przede wszystkim wszyscy początkujący drwale i drwale typu amator, którzy z tym zawodem chcą się związać jedynie rekreacyjnie. Dla tych na stopniu zaawansowanym „Superdrwal” będzie świetną powtórką z podstaw. Teoretycznie podobnych książek na półkach sklepowych jest obecnie wiele, ale ta pozycja jest naprawdę super.

Dobre maniery dla miłych ludzi, którzy czasem mówią k***a – Amy Alkon

Książka Amy Alkon to taki savoir-vivre w odniesieniu do sytuacji, które spotykają czytelników na co dzień. Autorka wybrała te najbardziej problematyczne oraz najbardziej irytujące i wytłumaczyła jak się w nich zachować pozostając jednocześnie kulturalnym i grzecznym. Jej porady przydadzą się na pewno tym, którym zdarza się stracić kontrolę nad własnym językiem i od czasu do czasu wystrzelić w czyimś kierunku wiązanką niewybrednych przekleństw. Po lekturze „Dobrych manier dla miłych ludzi” będziecie wiedzieć jak uciszyć imprezujących sąsiadów i nadal być cool, jak zwrócić uwagę komuś, kto wali wam dymem papierosowym prosto w ryj, jak wytknąć nietakt komuś, kto głośno napierdala przez telefon w autobusie i jak utrzymać nerwy na wodzy, kiedy ktoś bez twojej zgody publikuje zdjęcia, o których wolałbyś zapomnieć. Alkon w swoim poradniku stara się być jak najbliżej życia i przedstawiać sytuacje jak najbardziej realistycznie. Dzięki temu ta książka niektórym faktycznie może się przydać.

Odkryj w sobie psychopatę i osiągnij sukces – Kevin Dutton, Andy McNab

Panowie Dutton i McNab stworzyli książkę w sam raz dla tych, którzy chcą osiągnąć w życiu sukces, ale nie mają jednocześnie zamiaru słuchać motywacyjnego bełkotu Łukasza Jakóbiaka i uczestniczyć w dennych coachingach. Dutton to doktor nauk psychologicznych, który z psychopatami przez wiele lat miał do czynienia na co dzień, z kolei McNab to słynny brytyjski komandos SAS. Ten pierwszy odkrył, że ten drugi to psychopata. Na szczęście dobry psychopata, który we właściwym czasie potrafi uaktywnić swoje nieprzeciętnie rozwinięte cechy charakteru dla dobra sprawy, a nie po to, żeby wyjść na ulicę i zarzynać ludzi. Obaj dzielą się z czytelnikami swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami oraz opowiadają jak obudzić drzemiącego w każdym z nas psychopatę by odnieść sukces i żyć pełnią życia. Takie poradnika jeszcze nie było i pewnie długo nie będzie.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑