Praktyczne porady Wyszło: 3 książki, które ułatwią Wam życie

Opublikowano Grudzień 23, 2016 | przez MB

poradniki

Żebyście nie byli zdani wyłącznie na nasze praktyczne porady, poniżej przedstawiamy trzy książki mądrych i kreatywnych autorów, po które warto sięgnąć, aby wasze życie nabrało jakości, skile wskoczyły na wyższy poziom, a wiedza o świecie znacznie poszerzyła.

1. Co dwie brody, to nie jedna. Kompendium wiedzy o zaroście, Aleksandra Woldańska-Płocińska

Książka Aleksandry Woldańskiej-Płocińskiej to pozycja, przy której chowają się wszystkie wskazówki modowych blogerów i stylistów. Jest nieocenionym źródłem wiedzy na temat każdej formy zarostu, jaką zarejestrowała historia mody. Autorka sięgnęła do korzeni, przytoczyła symbolikę, zaprezentowała rodzaje i szczegółowo wszystkie opisała. Swoją publikację oparła o naukowe badania, klasyfikacje i statystyki, dzięki czemu tekst zyskał na wiarygodności. Dodatkowo przyporządkowała typy zarostu do kształtów twarzy, żeby każdy mężczyzna mógł sprawdzić, w jakim byłoby mu najlepiej. Do tego mnóstwo ciekawostek, sporo wyszukanego poczucia humoru i piękne ilustracje, dzięki którym nie trzeba przez cały czas patrzeć na zarośniętych kolesi, a można chwilę czasu spędzić ze sztuką ilustracji. Jeżeli więc chcecie zgłębić swoją wiedzę na temat zarostu a przy okazji przekonać się, czy warto go zapuścić, utrzymać lub zgolić, to w tej książce znajdziecie odpowiedzi na wszystkie pytania.

2. Porąb i spal. Wszystko, co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie, Lars Mittyng

Pozycja nie tylko dla drwali. Książka Larsa Myttinga robi furorę na całym świecie wśród mężczyzn wszystkich profesji. Została napisana przez wielkiego pasjonata dla facetów, którzy nie tylko lubią rąbać i palić w kominku, ale także odpoczywać na łonie natury, korzystać z wolnego czasu, wyjechać za miasto i żyć bez napinki. „Porąb i spal” to zbiór zarówno praktycznych jak i zabawnych wskazówek i historii dotyczących drewna, z których można zrobić prawdziwy użytek i wykorzystać we własnej szopie. Faceci, którzy na co dzień nie machają siekierą, znajdą z kolei dużo śmiesznych anegdot, przeczytają biografie fascynujących ludzi, poznają kulturę norweskich drwali i obyczaje związane z obróbką drewna. Dowiedzą się także, czym jest prawdziwa męska samotność i jak naprawdę odpocząć we własnym towarzystwie. Być może też zarażą się nowym hobby, rzucą wszystko i wyjadą w Bieszczady.

3. Jak zostać dyktatorem? Podręcznik dla nowicjuszy, Mikal Hem

Publikacja dla tych, którzy zastanawiają się nad rozwojem własnej kariery. Dzięki tej nietypowej pozycji coachingowej dowiecie się jak podbić świat, jak zawładnąć tłumem i jak zostać podziwianym liderem. Hem prześledził losy wielkich światowych przywódców, przeanalizował ich predyspozycje, charaktery i umiejętności oraz proces zdobywania władzy absolutnej, dzięki czemu powstał sprawdzony przepis na zostanie dyktatorem. Oczywiście trzeba traktować go z przymrużeniem oka, ponieważ w książce dużo jest sarkazmu, czarnego humoru i śmiechu przez łzy. Tekst czyta się dobrze, jest lekko i sprawnie napisany. Same historie sławnych, ale i bezwzględnych, przywódców są za to bardzo skrajne, raz budzą zachwyt, a raz ogromną niechęć. Można łatwo zachłysnąć się ich luksusowym życiem i chętnymi na wszystko kobietami, ale równie szybko przychodzi refleksja dotycząca kulisów ich panowania. Powiedzenie „po trupach do celu” w tym przypadku jest bardzo na miejscu. Zresztą, przekonajcie się sami. Tylko nie potraktujcie tej książki zbyt dosłownie.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑