Praktyczne porady Wyszło: jak dobrać spinki do mankietów?

Opublikowano Czerwiec 9, 2015 | przez MB

Male business style

Spinki do mankietów to niekoniecznie relikt przeszłości. Współczesny elegancki mężczyzna przyozdobiony w taki dodatek również robi wielkie wrażenie. Musi tylko wiedzieć, w jakich okolicznościach je założyć i jak dobrać odpowiedni wzór.

Jeśli lubisz świecić, najtrudniej przyjdzie ci zaakceptowanie zasadę, zgodnie z którą spinki do mankietów nie powinny za bardzo rzucać się w oczy. Najlepiej kiedy są proste i w jednym kolorze, pasującym np. do obrączki, sygnetu lub tarczy zegarka. Musisz też uważać, bo zakładanie spinek nie zawsze jest w dobrym tonie, w niektórych sytuacjach może zostać uznane za modowe samobójstwo lub zwyczajną głupotę. Dlatego pamiętaj, aby mieć je na sobie tylko na wystawne uroczystości, takie jak przyznanie tytułu szlacheckiego lub pasowanie na rycerza. Imieniny cioci Irenki nie wymagają aż takiego strojenia.

Nie wpinaj ich również wtedy, gdy nie zakładasz marynarki, bo wtedy cały twój trud jest bez sensu. Bajer polega głównie na tym, że marynarkę dobrałeś idealnie do swojej sylwetki i przede wszystkim do koszuli, czyli tak, że jej mankiety wystają na około centymetr. A jak wystają mankiety, to i stylowy dodatek jest widoczny. Bądź czujny i uważaj też, jaką koszulę ubrałeś. Nie wszystkie bowiem są przystosowane do noszenia spinek. Prawdopodobnie zdecydowana większość koszul, jakie masz w szafie, nie jest. Jak to sprawdzić? Jeśli przy makietach są guziki, to znaczy, że w tej koszuli nie wystylizujesz się na arystokratę.

Odnośnie ostatniej przestrogi mamy kolejną. Wydaje nam się tak oczywista, że nie powinniśmy jej pisać, ale zważywszy na to, że poniższy tekst mogą czytać Zdziśki, Romki i Wieśki, jednak piszemy. Jeśli twoja koszula nie jest przystosowana do noszenia spinek, czyt. mankiety zapinane są na guziki, nie wypruwaj guzików, to najbardziej absurdalna i buraczana rzecz, jaką mógłbyś zrobić.

Wybieranie spinek do mankietów najlepiej więc zacząć od zakupu odpowiedniej koszuli. Jej kolor oczywiście ma znaczenie, bo dyktuje kolor spinek. Tutaj powinieneś wykazać się dobrym smakiem. Pamiętaj, żeby nie przesadzać ze wzorami i kształtami, najbardziej eleganckie są prostokątne lub kwadratowe. Nie daj się zwieść przekonaniu, że spinki są małe, ledwo widoczne i nikt nie zauważy jak założysz takie w kształcie herbu Legii albo gołej baby. Radzimy iść w klasykę.

Teraz cenna uwaga: spinki do mankietów nie zrobią z ciebie eleganta. Możesz wybrać najpiękniejszy model, ale jeśli nie masz stylu, to i spinki nie pomogą. To dodatek dla tych, którzy mają pojęcie o męskiej modzie, noszą dobre jakościowo koszule i świetnie skrojone garnitury. Jeśli więc patrząc w lustro zamiast ikony elegancji widzisz wokalistę zespołu weselnego, daruj sobie spinki, zarzuć sztruksową marynarę, przyczesz wąs, walnij czterdziestkę i zagryź ogórkiem. Problem doboru spinek zostaw innym.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , ,Back to Top ↑