Praktyczne porady Wyszło: jak przetrwać na festiwalu?

Opublikowano Czerwiec 28, 2016 | przez MB

festiwal

Prawdopodobnie lada moment wybieracie się na Openera albo jakiś inny letni festiwal. Zanim dotrzecie na miejsce przeczytajcie nasz tekst i dowiedzcie się co robić, żeby przetrwać na kilkudniowej imprezie muzycznej.

W zeszłym roku w cyklu Moda męska radziliśmy jak się ubrać na festiwal (http://wyszlo.com/moda-meska-jak-sie-ubrac-na-festiwal/). Od tego czasu stosunkowo niewiele się zmieniło, więc o dobrą stylówkę, która powinna być podstawą twojej obecności na każdym dużym evencie, nie musisz się martwić. Teraz skup się na innych rzeczach.

Podczas wyprawy na festiwal najważniejszy jest plan, dlatego jeszcze w pociągu oddziel ziarno od plew. Wybierz wykonawców, których koniecznie musisz zobaczyć, których możesz zobaczyć opcjonalnie i tych, którym życzysz awarii sprzętu. I tak najprawdopodobniej obejrzysz koncerty tylko kilku zespołów z pierwszej puli. Resztę czasu spędzisz na wędrowaniu od sceny do sceny i staniu w kolejkach do jedzenia, do piwa i do toi toia albo najebany pod płotem.

festiwal 2

Oczywiście, jeśli chcesz się upić, to nie kupuj alkoholu na terenie imprezy. Albo zapłacisz fortunę, albo każą ci hajs zamieniać na durne żetony. Najlepiej urządź sobie ze znajomymi melanż przed wyjściem a alko, które wam zostanie, skitraj sprytnie na pobliskim parkingu lub w innym łatwo dostępnym miejscu zaraz poza terenem festiwalu. Jeśli będziesz miał szczęście może uda ci się nawet przemycić jakąś seteczkę. Jeżeli oczekujesz pełni szczęścia, nie zapomnij też o nikotynie. Na dużych imprezach fajki właściwie są niedostępne, a w strefach sponsorowanych przez różnego rodzaju marki częściej niż papierosy można dostać gówniane kubeczki, koszulki i breloczki. Nakup sobie tyle paczek, ile wlezie, bo drugiego dnia głód nikotynowy może być już nie do wytrzymania.

A skoro mowa o głodzie, to dobrze by było, gdybyś przywiózł ze sobą trochę wałówki. Oczywiście wieczorem podczas imprezy zadowolisz się zapiekankami, chlebem ze smalcem i frytkami belgijskimi, ale kacując sobie spokojnie za dnia nie będziesz w stanie ruszyć dupy do sklepu albo restauracji. Jeśli mieszkasz w mieście, w którym akurat odbywa się festiwal, i to w dodatku z rodzicami, ten paragaf cię nie dotyczy.

Każdego bez wyjątku obejmuje za to punkt związany z rozmawianiem z nieznajomymi. Zasada jest prosta. Jeżeli szukasz nowych znajomości, gadaj z tymi, którym dobrze patrzy z oczu, jeżeli chcesz zaruchać, podbijaj tylko do ładnych i pijanych lasek, jeżeli potrzebujesz narkotyków, zagaduj do wszystkich z pominięciem pracowników służb porządkowych.

drunk

Nie od dziś wiadomo, że podczas dużego wydarzenia muzycznego największego psikusa może spłatać pogoda. Wiedząc to bądź gotowy na każde warunki. Wybierając ubrania pamiętaj, że w każdej chwili możesz utonąć, zostać porażony piorunem albo spalony przez Słońce. W związku z tym w twoim festiwalowym plecaku powinny znaleźć się takie przybory jak kapok, ponton, piorunochron, olejek przeciwsłoneczny, podręcznik pierwszej pomocy, kalosze, koło ratunkowe, Ray Bany i daszek.

Weź sobie nasze rady do serca i baw się w najlepsze.

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑