Praktyczne porady Wyszło: jak stylowo dopasować skarpety?

Opublikowano Czerwiec 23, 2015 | przez MB

skarpy

Jeśli chodzi o tworzenie własnego stylu, to oczywiście diabeł tkwi w szczegółach. Wszystko musi być na tip top. Nawet skarpety, które mężczyźni tak często lekceważą i dobierają na zasadzie „były pod ręką”. Poniżej kilka reguł, którymi należy się kierować przy wyborze tej części garderoby.

Najłatwiej będzie wytłumaczyć tę, która dotyczy noszenia skarpet do garnituru. Otóż, wbrew temu, co sugerują hipsterskie blogi modowe i najnowsze trendy, skarpety do garnituru musisz zakładać obowiązkowo. I to nie w żadne wzorki, paseczki, kotwiczki czy delfinki, tylko klasyczne, jednokolorowe, dopasowane bezpośrednio do butów – czarne buty, czarne skarpety – i już. Oczywiście powinieneś zadbać o ich odpowiednią długość. Chodzi o to, by przy siedzeniu albo kucaniu spod nogawek nie wystawały blade, owłosione łydki. Takiego niechlujstwa nie zatuszuje nawet garniak od najlepszego projektanta.

Porównywalną modową siarę możesz sobie zafundować tylko nosząc skarpety frotte. Wieś tańczy i śpiewa, Waldemar Pawlak idzie na prywatkę. Najgorsze oczywiście są białe, które wolno ci będzie założyć tylko wtedy, jeśli zagrasz w turnieju na Wimbledonie. Ok, czasem możesz sobie je spakować do torby na siłownię, ale koniecznie czyste i pachnące. Pamiętaj wtedy o sportowym obuwiu.

Biały w ogóle jest ryzykownym kolorem jeśli chodzi o skarpety, więc po prostu sobie go daruj. Nie jesteś drugim Michaelem Jacksonem. Jeśli masz naprawdę wielki problem, idź w najprostszą czerń i naturalnie w bawełnę. Pasuje zarówno do formalnej stylówki, jak i tej zdecydowanie codziennej, np. do dżinsów i t-shirtu.

Dużym zagrożeniem, jakie możesz napotkać, są także wzory. W przypadku, w którym nie zależy ci na byciu szafiarką ani na wkręceniu się na Fashion Week na krzywy ryj, skup się na kolorze przewodnim deseniu i nim właśnie kieruj się przy wyborze odpowiednich skarpet. Dopasuj go np. do butów. Pozostałe odcienie posłużą za dekorację i na pewno zwrócą uwagę (przykład masz na zdjęciu powyżej).

Zagwozdką mogą okazać się jasne spodnie. Wielu facetów powie, że jak spodnie jasne, to skarpety białe. O białym już pisaliśmy, więc nie będziemy się powtarzać. Prawdą jest jednak, że najlepiej nie szaleć z kontrastami. Zakładając beżowe spodnie kolor skarpet powinien być dobrany z głową, monochromatycznie. To dobra wskazówka przede wszystkim na lato. Choć głęboko wierzymy, że jako facet, nie będziesz paradował w beżach.

Gdy najdzie cię za to ochota, by paradować bez skarpet, to oczywiście jest taka opcja, ale stylowo możesz wyglądać tylko w mokasynach albo w espadrylach. W przypadku butów sportowych typu New Balance’y lub Vansy wskazane jest noszenie tzw. stopek, ale to już pewnie wiesz. W kwestii japonek i sandałów nadal nic się nie zmieniło, bose stopy w japonkach i sandałach ciągle wyglądają niemęsko, ale to i tak lepsze niż ubrać do tego obuwia skarpy…

Komentarze


Tagi: , , , , , , , , , , , ,Back to Top ↑